21. kolo: SK Hřebeč "B" - SK Stehelčeves 5:1

15.05.2011

Pouhopouhé dva týmy jsme na podzim porazili a jedním z nich je hřebečská rezerva. Proto jsme k utkání přistupovali s velkým optimismem a nadějí.

První větší šanci sice měli domácí, závar před naší brankou jsme přestáli a po té jsme převzali otěže zápasu my. Přehrávali jsme soupeře především ve středu pole trpělivou kombinační hrou plnou kupodivu přesných přihrávek. Vše však končilo před velkým vápnem a když už jsme se dostali do šance, neměli jsme dostatek klidu na úspěšné zakončení ( na Stehlíkův centr ze strany osamocený Tuček nedoskočil a v zápětí Šubin sám před brankářem střílel pouze do něj). A tak nám domácí dali hořkou lekci z produktivity. Ve 22.min. předvedli po rychlém protiútoku to, čemu se za mého mládí říkalo česká ulička a útočník sám na rohu malého vápna v klidu obstřelil brankáře. 1:0.

Srovnat jsme mohli ve 28.min. Také Tuček se dostal do přímého souboje s brankářem, který jeho střelu k tyči zlikvidoval efektní a efektivní robinzonádou. To domácí byli před naší brankou mnohem rozhodnější a stačili jim pouhé dvě šance k tomu, aby již do přestávky bylo utkání rozhodnuté. V 32.min. přes kopírák okopírovali svůj první gól a ve 44.min. opět po rychlém protiútoku zvýšili na 3:0.

Do druhého poločasu nastoupil do naší branky Táborský. Chrustek totiž opět neukočíroval své chování, znectil vše živé kolem sebe, pouze na svou osobu jaksi zapomněl, a po žluté kartě nebyl dalek od vyloučení. Samotná hra ve druhém poločasu byla dlouho nezajímavá. Domácí v poklidu kontrolovali svůj náskok a naše snahy zbrzdil nejen silný déšť ale především vlastní hra. Dít se něco začalo až po půlhodině hry. Nejprve se na každé straně se v dobrém světle ukázali oba brankáři. Táborský zlikvidoval sólový nájezd a domácí brankář nejprve vyrazil TK T.Kořínka a dorážku Dlouhého k tyči vyrazil na roh. A v závěrečné pětiminutovce začali padat i góly. Ve 40.min. zvýšili domácí svůj náskok střelou pod víko, ve 42.min. Tuček z otočky na velkém vápně zkorigoval na 4:1 a v poslední minutě po dlouhém nákopu dopředu přehazoval útočník špatně postaveného Táborského. A tak největším hrdinou zápasu byl pomezní rozhodčí hostů, který promrzlý a promoklý na kost musel skousnout dalšího potupného búra v naší síti.

Sestava: Chrustek - Keller - M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček - Stehlík, Dobrý, Rejdík, Havlát - Tuček, Šubin

Střídání: 45.min. Táborský za Chrustka, 75.min. Ševčík za Dobrého, 79.min.