21. kolo SK Stehelčeves – SK Otvovice 3:0 kontumačně, do 87.min. 3:1 (1:0)

12.05.2019

Střelci: 45.min. Skořepa Stanislav, 59.min. Tuček Jan, 61.min. Stehlík Jiří - 63.min. Bajaja Ondřej
Proti na jaře se lepšícím Otvovicím jsme potřebovali bodovat, abychom shodili tíhu dvou proher před pomalu se blížícím závěrem, ve kterém nás již nečekají lehcí soupeři.
Celý první poločas měl celkem fádní průběh. Hosté bránili, dopředu se dostávali pouze sporadicky a jejich útoky nebyly vůbec nebezpečné. Naše jasná převaha však také ne. Kombinovali jsme v uctivé vzdálenosti od branky soupeře, nedařily se nám finální přihrávky a nevycházely ani individuální průniky a tak za celou dobu stojí za zmínku jen střely Skořepy a Hafenrichtera. Ani jedna se však nevešla mezi tyče. Když už se zdálo, že poločas skončí bez gólu, zatáhl Stehlík míč až na brankovou čáru, chvilku si počkal na dobíhajícího Skořepu a jeho přesnou přihrávku náš střelec dopravil do branky. Otvovičtí se již před gólem dožadovali konce poločasu a tak cítili křivdu. Neprávem, podle mých stopek gól padl těsně před uplynutím řádné hrací doby.
Díky gólu do šatny a ukřivděnosti hostů utkání konečně nabralo na obrátkách. Náš tlak se více zefektivnil a přicházeli šance, které měli gólové parametry - Skořepův TK, či centr po průnik Stehlíka na Kopřivu. Jeho hlavičku vytáhl brankář reflexivním zákrokem. Po té jsme dvěma slepenými góly kolem 60.min. upravili skóre na výši, které odpovídalo obrazu hry. Nejprve skóroval Tuček po křížném centru Skořepy a gól na 3:0 byl asi nejhezčí okamžik zápasu. Rozehrávali jsme TK na půlce, všichni hlavičkáři se přesunuli do vápna a očekávali dlouhý centr. Donoval však vtipně míč postrčil na Skořepu, tím ukonejšil obranu Otvovic, které následný centr překvapil, a hodně usnadnili práci hlavičkujícímu Stehlíkovi. Do férového souboje s ním šel jen brankář, ale zkusili jste přetlačit Stehlíka? Po naší chvilkové nekoncentrovanosti sice hosté vzápětí snížili, ale zápas pro nás plynul v poklidu do konce. Nenechávali jsme se vyprovokovat ani častými fauly či provokacemi nervózních hostů a až do 87.min. se mě zdálo, že to bude vydařený víkend. Hokejisté vyhráli na MS dva úvodní zápasy a zvítězila i Sparta ve fotbale a také ve futsalu (dramatický semifinálový souboj s Chrudimí) a tohle utkání se zdálo již také rozhodnuté. Jenomže pak to přišlo. Skořepa na půlce oplatil ostrým zákrokem (ŽK) otvovickému Nikolajenkovi předchozí nebezpečný skluz a frustrovaný hráč nelenil a prudce udeřil otevřenou dlaní Skořepu do obličeje (ČK). Toto ale neunesl Skořepa starší a vystartoval ze střídačky pomstít svého na zemi ležícího syna. Jestli do něj strčil či ne, což je předmětem našeho sporu, je nepodstatné. Podstatné je, že otvovičtí vyprovokovaní svým nepříčetným vedoucím opustili hřiště a rozhodčí byl nucen zápas ukončit. A tak jestli víkend se vydařil či ne jsem si musel počkat až do čtvrtka na verdikt disciplinární komise. A ta rozhodla podle předpokladu. Zápas zkontumovala v náš prospěch, Nikolajenko dostal pět a Skořepa st. osm zápasů stop.