21. kolo: SK Stehelčeves - SK Třebichovice 6:1

12.05.2012

Třebichovice nás v podzimní části hodně potrápily, i přes velký tlak a množství šancí jsme se dlouho nemohli střelecky prosadit a teprve v závěru utkání jsme zlomili odpor posledního týmu tabulky. Aby se podobné drama nekonalo, nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě a utkání začali předpokládaným tlakem, který vyústil v několik menších šancí - málo rasantní bodýlko Pavla D. z velkého vápna, či střela Šubína z úhlu po pěkné přihrávce za obranu. Již brzy jsme se zásluhou bratří Donovalů dostali do dvoubrankového vedení (ve 12. min. Petr z půlky vyslal Pavla a jeho střela pod břevno byla tentokrát dostatečně rasantní, vzápětí Petr opakovanou střelou od tyče) a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Pěknou akci předvedl Petr také ve spolupráci s Havlátem. Ten ho našel dlouhým křížným centrem ke vzdálenější tyči, Petr obloučkem přehodil brankáře a dobíhající Havlát rybičkou minul branku. A opět Petr na 3:0 - Na nakopnutý míč do vápna vyskakoval brankář, kterého (snad svým zjevem?) vyděsil dorážející Tuček natolik, že mu míč propadl mezi rukama a dorážka do prázdné branky již nebyla problémem. Kuriózní situace nastala ve 42. min. Střela Pavla D. rozvlnila ochrannou síť za brankou a dezorientovaný rozhodčí pan Galgonek již zapisoval čtvrtý gól do svého notýsku. Rozmluvili jsme mu to.

Druhou půli jsme začali experimentálním prohozením vzpouzejícího se Michala K. na místo stopera s Kellerem. Hned na začátku mohl Šubín naše vedení ještě navýšit, ale jeho střela z úhlu trefila vybíhajícího brankáře. Lepší varianta by byla přihrávka na neobsazeného Petra D., ten by dával do prázdné. Za trest byl Martin stažen do zálohy. Trochu jsme si zkomplikovali situaci v 53. min. Kellerovi utekl rychlonohý útočník hostů, zahnal se sice téměř k rohovému praporku ale jeho nepovedený centr se kutálel po brankové čáře a překvapený Táborský si ho srazil do branky. Dramatu zabránil skvělým zákrokem při TK hostů o minutu později. Následná půlhodina utkání byla přehlídkou našich zmařených šancí. A zde je výčet největších: 68. min. - Hořák unikl po straně, protože již byl z úhlu, místo střely správně zvolil přihrávku. Na výběr měl tři nabíhající hráče, přihrávku však totálně pokazil. 78. min. - Petr D. přespurtoval pomalejšího obránce a spolu s Hořákem šli sami na brankáře. Petr však škobrtnul o vlastní nohu a trefil brankáře. 79. min. T. Kořínek sám proti brankáři opět střela do brankáře. 80. min. - Pavel D. ve stejné pozici jako před okamžikem Tóma - dvě střely do brankáře. To již někteří diváci nemohli rozdýchat a s náběhem na infarkt houfně opouštěli hřiště. A udělali chybu, protože tím přišli o tři branky v síti hostů. V 82. min. si zpracoval dlouhý výkop Táborského Pavel D. a opět ve dvojici spolu s bratrem postupovali sami na nejfrekventovanějšího hráče hostů. Pavlova přihrávka byla přesná a Petr zakončoval do prázdné branky - 4:1. V 84. min. to zabalil Hořák, počkal si na Pavla D. a ten střelou podél brankáře zvýšil na 5:1. Skóre uzavřel v 87. min. svým čtvrtým gólem a opět do prázdné branky Petr D. Dnes nejlepší záložník Havlát zatáhl po lajně a centrem našel Tučka na druhé straně branky. Jeho střela opět do brankáře se odrazila ke střelci kola a bylo dokonáno.

Výrazná výhra nás sice může těšit, ovšem množství až neskutečných šancí, které jsme schopni zahodit je k neuvěření. Slova hostů po utkání: "Takový kolotoč jsme již dlouho nezažili". Vzhledem k dalšímu klopýtnutí Dubí, jsme zůstali ve hře o postup již jen s lidickou rezervou.

Sestava: Táborský - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Tuček, Stehlík, Havlát - Petr Donoval, Pavel Donoval, Šubín

Střídání: 46. min. Hořák za Stehlíka

84. min. Krejcar za Pavla D.

87. min. Zelenický za Poláčka