21.kolo: SK Stehelčeves - Sokol Olovnice

09.05.2015

Naše senzační vítězství v Černuci se hodně řešilo na diskusním fóru - https://vysledky.lidovky.cz/diskuse.php?id_soutez=9001&id_klub=&id_zapas=. Původně jsem se chtěl do diskuse zapojit, ale pak jsem si řekl, že by to stejně nemělo smysl, protože ty, co si myslí, že byl zápas cinknutý bych stejně nepřesvědčil. Pravda je, že nás toto vítězství přišlo skutečně draho, jenže jinak, než si to naši kritici v diskusi myslí. Do dalšího zápasu totiž kvůli zranění z Černuce nemohli nastoupit Šubín a Kořínek a s nedoléčeným zraněním proti poslední Olovnici v existenčním zápase nastoupili Ševčík a Stehlík. Především posledně jmenovaného jeho zranění značně limitovalo. Naštěstí při avizované neúčasti Frýdla mohl nastoupit Donoval, byť také ne úplně doléčený.

Vzhledem těmto okolnostem jsme začali utkání hodně opatrně a zataženi o obrany jsme nechali soupeře hrát. Soupeř však nebyl schopen předvést kloudnější akci a jen nakopával nepřesné míče za naší obranu. První fotbalovější okamžik zápasu přišel až v 17.min. To jsme se odhodlali otestovat i soupeřovu obranu a kupodivu lehce jsme se dostali až k úspěšnému zakončení. Tuček pronikl po křídle a z velkého úhlu střelou k protilehlé tyči skóroval - 1:0. Dlouhé minuty se pak nic nedělo. Nepěkný neuspořádaný fotbal bez jediného vzruchu narušila až 40.min. Dva naši hráči se ve snaze zahrát míč srazili, čehož využil olovnický záložník a postupoval do otevřeného prostoru. Na poslední chvíli zblokovanou střelu vyškrábl Dlouhý na roh.

Celý druhý poločas kopíroval první. Hosté, hrající z kopce a po sílícím větru se poněkud bezzubě snažili o vyrovnání, zatímco my čekali na vhodný výpad. Ten přišel v 58.min. Stehlík perfektní přihrávkou vyslal na zteč rychlého Nešveru, ten našel ve vápně Řezáče a jeho střela k tyči byla nechytatelná - 2:0. Řezáč na jaře nejen, že hraje obstojně (to asi jeho sparťanský duch), ale je použitelný i jako talisman pro štěstí. Ve všech zápasech, ve kterých nastoupil, jsme bodovali. Nedá se říci, že by hosté po inkasovaném gólu rezignovali, ale na překonání naší obrany zkrátka neměli fotbalově. Nám stačilo nakopávat míče dopředu a hlídat výsledek. S přibývajícím časem bylo všem jasné, že o osudu zápasu a s největší pravděpodobností i o sestupujícím je rozhodnuto. V 87.min ještě čerstvě vystřídavší hráč hostů dostal žlutou kartu za faul a svou frustraci si vybil nakopnutím míče do Mullera. A šel se sprchovat. V závěru ještě zaujala střela Kóni z první nad.

Vzhledem ke zraněním našich hráčů jsem měl z utkání strach, jenže Olovnice se moc nepředvedla a asi po zásluze jí patří poslední příčka. Z nejhoršího jsme tedy venku, a pokud by se nám podařilo získat něco příští kolo v Blevicích, které už tuším čtyři kola nebodovali, věřím, že nás nepotká ani baráž.

Dlouhý - Donoval- Ševčík, Řezáč, Rejdík - Krejcar, Stehlík, Tuček, Nešvera - Kóňa, Keller

77.min Muller za Kellera,

89.min Furthner za Kóňu