22. kolo: Baník Švermov - SK Stehelčeves 4:0

18.05.2013

Švermov, i když se pohybuje ve středu tabulky je silný, ale nevyzpytatelný soupeř, který nás v posledních utkáních vždy přehrával, ale občas i ze Švermova se nějaký ten bodík přiveze. Jenže od prvního hvizdu bylo zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Domácí nasadili zdrcující tempo, hráli nezvykle dynamický rychlý fotbal s přesnými přihrávkami a během první desetiminutovky vysypali pět nebezpečných střel na naší branku. Pátá zazvonila o tyč z trestňáku ze 20m. Poprvvé jsme se dostali před jejich pranku až ve..... min. a byl z toho gól. Bohužel v naší síti. Na tři doteky od vlastní branky na švermovskou hvězdu Růžičku a ten sám proti brankáři zaváhá jen vyjímečně - 1:0. Tentýž hráč nás trestal, trestuhodně neobsazený, i ve 23. min. po centru do vápna - 2:0. Po druhém gólu jsme alespoň opticky vyrovnali hru, ale za celý poločas jsme se dosteli jen dvakrát k zakončení po trestných kopech.
Druhý poločas začal pro nás sympaticky. Poprvé za zápas jsme kombinačně přehráli soupeře a po TK jsme byli blízko ke zkorigování nepříznivého stavu. Domácí nám však z protiútoku překazili veškeré naše naděje. Na křížnou střela z rohu velkého vápna špatně postavený Dlouhý nedosáhl - 3:0. V dalších minutách při nás stálo několikrát štěstí, minimálně tři domácí tutovky skóre neměnily, stejně jako naše v 18.min. Stehlík zatáhl po lajně, nacentroval na Šubína, který však v souboli s brankářem neuspěl. A tak skóre změnil až protiútok po naší šanci. Pro víceméně náhodný odkop do našeho vápna si mohl Dlouhý v pohodě dojít, zůstal však přikovaný v brance a dobíhající švermovský útočník zvýšil na 4:0. Druhá polovina byla mnohem vyrovnanější než ta první a místy se i zdálo, že bychom mohli hrát i vyrovnanou partii. Tak tomu bylo hlavně ve čtvrthodině mezi čtvrtým a pátým gólem (dalekonosná ztečovaná střela Pavla D do protipohybu brankáře šla metřík vedle). Ten přišel po jednom nešťastně vypíchnutém míči k nohám soupeře, jenom nešťastném odskoku na půlce následoval rychlý protiútok s přesnou přihrávkou do otevřené obrany. Po pátém gólu vystřídal na švermovské straně Růžička a rázem se obraz hry změnil.Konečně jsme domácí přitlačili a vypracovali jsme si i nějakou šanci.
Po utkání v Bělči jsme se vymlouvali na neregulérní terén, na co se vymlouvat po dnešku? Že by kvalitní trávník a nádherné fotbalové počasí více vyhovovalo domácím? Po utkání mi domácí hráči říkali, že z nás měli trochu vítr, že na podzim jsme je zkopali a teď jsme byli úplně bezzubí. To myslím přesně vyjádřuje dění na hřišti. Když už hrajeme proti fotbalovějšímu soupeři je potřeba přidat na bojovnosti a dát do hry srdce. To tentokrát chybělo. Jediný kdo vybočoval z řady je Rejdík. Srdnatě plnil své defenzívní úkoly a ještě se zapojoval do útočení. Několikrát suploval i za marné útočníky na samém hrotu sestavy.
Sestava: Dlouhý - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Tuček, Šubín, Stehlík, Havlát - Keller, Petr Donoval
Střídání: 42. min. Řezáč za zraněného Petra Donovala

45. min. Palov za Kellera

70. min. Müller za Šubína