22. kolo FC Koleč – SK Stehelčeves 1:6 (0:4)

18.05.2019

STŘELCI: 86. Holub Ondřej - 13. Skořepa Stanislav, 15. Skořepa Stanislav (pen.), 24. Tuček Jan, 25. Skořepa Stanislav, 70. Frýdl Michal (pen.), 78. Hafenrichter Pavel
Že z nás má Koleč již vytvořený komplex už ani nezastírají. Vítězili jsme s nimi i v době, kdy jsme byli v tabulce hluboko pod nimi a v zápasech ve kterých měl soupeř více ze hry. Možná i z toho důvodu před sezónou odvolali již dohodnutý přátelák.
I přes to, co jsem napsal, na nás domácí vtrhli bez bázně. Rychlonozí ofenzivní hráči nás několikrát vzadu přečíslili a vytvořili si dvě tři nebezpečné situace. Jenže hned první naše vážnější akce ve 13.min. skončila gólem. A kdo jiný než Skořepa. Uvolnil se na půlce takovou zadovkou, potáhl míč a přesnou střelou k tyči z 20m načal domácí. O dvě minuty později dostal Kopřiva kolmou přihrávku do vápna přesně tak, jak on potřebuje, kličkou se zbavil vybíhajícího brankáře, který mu v pádu pod nohy podrazil nohy. Penaltu s přehledem Skořepa proměnil. Ve 22.min. promarnila Koleč svou největší šanci, Veselý křížnou střelou nastřelil tyč a dorážku Dlouhý vyškrábl konečky prstů. A pak jsme dvěma opět slepenými góly soupeře dorazili. Ve 24.min. Poláček zahrával TK téměř z postranní čáry na vzdálenější tyč a nabíhající Tuček ze vzduchu jen nastavil nohu (prý na něj mrkal, že mu to tam dá) a ve 25.min. si Kopřiva zopakoval penaltovou akci, tentokrát si brankář hodně dával pozor, aby nefauloval a vytlačil Karlose až k autové čáře. Ten nesobecky namazal volnému Skořepovi, který střelou do prázdné branky dovršil hattrick. Nadále se hrál pohledný fotbal, domácí se snažili zkorigovat pro ně hodně kruté skóre. Snažil se především náš bývalý hráč Veselý, naštěstí pro nás zrovna měl svou stehelčevskou formu.
To platilo i pro druhý poločas, do kterého jsme nastoupili snad pod dojmem velkého náskoku hodně vlažně. Na další tři čtyři dobré šance Kolče jsme zareagovali až v 65.min. S chutí hrající Kopřiva zatáhl míč do vápna, trochu vymíchal beka a pak padl jak podťatý. Z dálky to vypadalo jako dobré divadlo, ale krev řinoucí se z nosu usvědčila bránícího hráče z (snad neúmyslného) úderu loktem. V poslední půlhodině jsme si zápas již užívali, spousta přihrávek, fines a parádiček a na rozdíl od domácích nám tam padalo všechno. V 70.min. jsme po faulu na Skořepu proměnili druhou penaltu (Poláček) a v 78.min. rychle rozehrál TK Skořepa do překvapené obrany a Hafenrichter přidal již šestý gól. Soupeř se nakonec čestného úspěchu dočkal v 86.min. Z TK pěkně trefil růžek branky Holub.
Jak už jsem napsal, hodně krutá prohra Kolče, až mně jich bylo líto. Jejich hra rozhodně takovému debaklu neodpovídala. Ne, kecám. Moc jsem si zápas užil, hodně pěkných gólů a Skořepa se hattrickem odpoutal od svého pronásledovatele o tři branky. Líto je mě jen Kopřivy, který musel odstoupit s nosem jak okurka.