22. kolo: SK Stehelčeves - SK Doksy "B" 0:2

21.05.2011

Utkání s dokeskou rezervou bylo pro nás bez nadsázky existenční. V případě porážky by nám zbývala již jen mizivá teoretická šance na udržení. Stejně jako v mnoha předchozích utkáních si nikdo z nás nepřipouštěl možnost neúspěchu, ovšem samotný průběh byl hodně podobný většině našich jarních, ale i podzimních zápasů. Na to abychom prohráli, nepotřebujeme soupeře, umíme se porazit sami.

A toto utkání bylo přímo vzorové. Běžela druhá minuta utkání a Doksy se poprvé dostali na naší polovinu. Poláček, trochu tísněn dotírajícím útočníkem, zvolil dle mého názoru správně malou domů a Táborský místo aby v klidu přihrál na druhou stranu, kde se nabízel M.Kořínek, nastřelil dobíhajícího útočníka. Pro něj již nebyl problém trefit prázdnou branku. Soupeře jsme hodně zatlačili a vyrovnat se nám mohlo poštěstit v 9.min. Hlavičku Tučka po Stehlíkově centru vykopával obránce z brankové čáry. Podruhé se hosté dostali před naší branku ve 14.min. a málem bylo opět zle. Skákavá šmudla proskotačila Táborskému mezi rukama a od pohromy nás zachránilo jeho reflexivní vyplácnutí míče z brakové čáry.

To na druhé straně hřiště jsme se blýskly sérií neproměněných tutovek. Dvě zahodil Šubin ve 26.min. Nejprve tak dlouho hledal na malém vápně nejvhodnější okamžik ke střele, že se k ní ani nedostal a potom centr Pavla D. tlačil tělem metr od prázdné branky na tyč. Z velkého tlaku se hosté na chvilku vymanili v 35.min. a opět byli nebezpeční. Hlavičkující útočník přestřelil z malého vápna prázdnou branku. Náš tlak gradoval na konci první půle a po sérii rohů měli tutovky na svých kopačkách Šubin a Keller.

Do druhé půlky jsme nastoupili se dvěma změnami. Za Kellera a Havláta přišli Skořepa a Dobrý a na hřišti to bylo rázem znát. Z útoku stažený Tuček a Dobrý zkvalitnili zálohu a buldok Skořepa svým důrazem hodně na zadáky platil. Jenže festival neproměněných šancí, které jsme si vypracovali z místy drtivého tlaku, pokračoval: 46.min - centr do vápna v záklonu Skořepa hlavičkoval na Šubina a ten obětavě v pádu nastřelil tyč, 50.min. - TK Tučka proletěl ve vápně, aniž by ho někdo doklepl do branky, 56.min. - pumelice Pavla D. z TK šla přímo do náručí brankáře, 64.min. - Po průniku Pavla D. Tuček netrefil skákavý balón metr od branky. Hosté pouze odkopávali míče na naší polovinu a číhali na příležitost proniknout do hodně otevřené obrany a spoléhal ve předu na rychlonohého útočníka (dr. Ouředník je výborný chirurg, jehož služeb využilo již několik našich hráčů). Dvakrát ho za cenu hraničních zákroků zastavil T. Kořínek, V 75.min. opět hasil přečíslení a centr do vápna vyřešil razantním odkopem přímo do šibenice bezmocného Táborského - 0:2. A pak, že neumíme dávat branky.

A tak o osudu utkání a potažmo i o našem účinkování ve III. třídě bylo prakticky rozhodnuto. Nic nezměnila ani střela střídajícího Dlouhého z 10m. Jinak utkání mělo vše, co k fotbalu neodmyslitelně patří. Inzultaci pomezního rozhodčího hlavní radši neviděl, také vniknutí rozvášněného fanouška posilněného výborným pivem, které nám s láskou čepuje p. Miller, se obešlo bez následků na zdraví.

Sestava: Táborský- T.Kořínek-, M.Kořínek, Keller, Poláček - Stehlík, Pavel D., Rejdík, Havlát - Tuček, Šubin

Střídání: 46.min - Skořepa a Dobrý za Havláta a Kellera, 78.min. Dlouhý za Šubina