22. kolo: SK Stehelčeves - Sparta Dřetovice 0:1

22.05.2010

Nejočekávanějším utkáním každé sezóny je tradiční derby s odvěkým rivalem. Do letošního derby jsme šli tentokráte jako jednoznační favorité, protože sousedé ze Dřetovic v posledních kolech ztráceli s celky ze spodních pater tabulky. Dokonce i fanoušci hostů se přiznávali, že v tip lize, do které bylo derby zařazeno, dávali jedničku.

Ovšem šedá je teorie, zelený strom života a ve fotbale to platí obzvláště. Celý ráz utkání určila 10. minuta. Hosté kopali TK a před míčem uhnul některý z hráčů stojící ve zdi. Překvapený Chrustek prudkou ránu pouze vyrazil před sebe a dobíhající hráč pohodlně nikým nerušen skóroval. Stejně jako před 14 dny jsme opět brzy inkasovali, avšak na rozdíl od Vinařic, se dřetovičtí nesnažili hrát fotbal, což se jim paradoxně vyplácelo. Soustředěně a dlužno podotknout, že s velkým nasazením a podstatně bojovněji než naši, se soustředili na bránění a dopředu hráli pouze stylem vše na Haugeho. Toho však celý zápas dobře střežil M. Kořínek a za celý zápas ho prakticky nepustil do větší šance. Bohužel ani naši útočníci se proti svým strážcům nedovedli prosadit. A když jsme se do šance přeci jen dostali, nenašli jsme dostatek klidu ke skórování - v 18. minutě pas do vápna Petr Donoval prodlužoval vedle, ve 30. minutě po závaru v malém vápně také Tuček z otočky minul a v 45. minutě po TK Poláčka ani T. Kořínek, tentokrát nohou, branku netrefil.

Největší příležitost ke skórování jsme tak měli při nepovedeném TK Pavla Donovala, který obránce hostů minul a Tintěra v brance hostů se předvedl dobrým zákrokem.

Také druhý poločas probíhal v duchu prvního, hosté přiostřili zákroky a alespoň v tomto směru, dostalo derby šťávu, z fotbalu však i nadále bolely oči. Několikrát jsme se dostali do slibné šance, ale ke vstřelení gólu je třeba trefit branku. Nepovedlo se to ani po akcích Stehlíka v 46. minutě (prostrkával na velké vápno na Poláčka) a v 50. minutě (utekl všem po lajně, nacentroval do vápna a Petr Donoval v záklonu přestřelil).

Dlouhé minuty pak rekordní letošní návštěva musela přetrpět sledováním nepěkného zápasu. K rozptýlení však posloužil svými verdikty pouze rozhodčí pan Prach, který výborně zapadl do rámce slaboučkého utkání. S přibývajícími minutami rostl náš tlak, byl však příliš křečovitý a nemohl vést k úspěchu, což dokládaly i zbrklé střely z dálky Tučka, T. Kořínka či Rejdíka. V 65. minutě se na hřiště dostal i bojovník Skořepa, ani on se však proti soustředěné obraně hostů neprosadil. Přesto jsme byli v 70. minutě blízko k vyrovnání. Po dlouhém TK Poláčka T. Kořínek trefil tyč. Další šanci měl v 85. minutě Stehlík, hlavičkoval však Tintěrovi do náruče a v samém závěru při zakončení v malém vápně Petr Donoval v rozhodující chvíli podklouzl a přestřelil.

Přestože ve hře dopředu byl soupeř ještě žalostnější než my, výhru si za větší bojovnost snad i zasloužil. Opět s ukázalo, že záloha bez Pavla Donovala (zaskakoval na místě stopera za zraněného Kellera), není schopna vymyslet kloudnou akci pro útočníky, a tak naše nejsilnější herní zbraň byla hodně bezzubá.

SESTAVA: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík - Stehlík, Tuček, Poláček, Hořák - Petr Donoval, Hafenrichter

STŘÍDÁNÍ: 65. minuta Skořepa (Tuček)