22. kolo: Sokol Bratronice - SK Stehelčeves 0:5

19.05.2012

Asi největší naší podzimní ostudou, snad kromě výpadku v Kačici byla domácí remíza s Bratronicemi. Podobný scénář jsme si nastupujíce v nejsilnější možné sestavě však nepřipouštěli. Trochu zklamáním pro mě bylo neúčast náhradníků, kteří asi dali přednost hokejovému derby s bratry v televizi.

Utkání jsme začali vlažně jakoby rozpačitě se spoustou drobných chybek v obraně a s nepřesnými přihrávkami. Bezzubí domácí toho však využili jen k několika velice nepřesným střelám z uctivé vzdálenosti. Brzy jsme se však srovnali a hned první vážnější akce (11.min.) skončila brankou. Po chybě ve středu hřiště se zmocnil míče T. Kořínek a dlouhým pasem za obranu našel Šubína. Ten sám proti brankáři nezaváhal - 0:1. Gól přinesl potřebné uklidnění a pohodu na naše kopačky. Bratronice soustředěně bránili a podobně jako ve zmiňovaném podzimním utkání čekali na svou šanci. Veškeré jejich naděje jim vzala 26.min. Rychlík Petr D. zatáhl po křídle a z jeho přihrávky skóroval T.Kořínek prudkou přízemní střelou z 25m k tyči - 0:2. Ve 30.min. Petr opět uprchnul všem a křížným centrem přenesl na Šubína, pro nějž již nebyl problém dorazit u vzdálenější tyče do prázdné branky- 0:3. Ve 37.min. si aktéři třetí branky vyměnili role. Šubín vybojoval míč při nedůsledné domácí rozehrávce, zatáhl k brankové čáře a zpětnou přihrávkou posadil míč na Petrovu hlavu - 0:4.

Do druhého poločasu nastoupil ke své premiéře v brance v mistrovském zápase Dlouhý a nezklamal. Domácí ho sice neprověřili dostatečně, protože celý druhý poločas, značně otráveni, jenom bránili, několik střel z dálky v pohodě zlikvidoval a jednu situaci řešil nekompromisním výběhem a odkopem z hranice velkého vápna. A protože ani naši se nikam nehnali, vypadalo to místy, že si jen tak potrénujeme. Množství přesných přihrávek mezi obránci, občasný rychlý protiútok, odhadem 75% držení míče. To byl obrázek druhé půle. Nejhezčí akci zápasu předvedli naši po průniku M.Kořínka. Přihrávkou vyslal Stehlíka do šance, ten akci ještě vyšperkoval obloučkem přes brankáře na dobíhajícího PetraD, který skluzem těsně minul tyč domácí branky. Pohledná také byla akce Hořáka hned při prvním kontaktu s míčem po jeho vystřídání. Jeho přihrávka na Šubína měla oči. Šubín však nechtěl platit šáňo za hattrick a tak radši bombou trefil břevno. Jenže hattricku neušel. Jeho gólu předcházela Tučkova šance, z úhlu v těžké pozici získal alespoň roh. Ten sice domácí odvrátili, ale z následného centru s asistencí brankáře hlavou uzavřel skóre - 0:5. V 66.min. byl nucen odstoupit ze hry zraněný Stehlík, kterého nahradil trenér Skořepa a přestože ještě utkání dohrával se zraněním PetrD., obraz hry se nezměnil.

Štěstím bylo, že utkání sledovala jen hrstka nejvěrnějších diváků, utkání bylo díky vystrašenosti domácích celkem nezáživné a bez náboje. Co nás rozhodně může těšit a před rozhodujícím utkání v Lidicích povzbudit, je nalezený klid v koncovce, což byl v dosavadním průběhu soutěže náš největší soupeř. Takže příští kolo v Lidicích....

Táborský - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Tuček, Stehlík, Rejdík - Šubín, Pavel Donoval - Petr Donoval

Střídání: 46.min. Dlouhý za Táborského

51.min. Hořák za Pavla D.

66.min. Skořepa za Stehlíka