23. kolo: FK Brandýsek "B" - SK Stehelčeves 3:3

29.05.2010

Po nevydařeném velkém derby jsme si na malé derby s Brandýskem jeli především dokázat, že fotbal hrát umíme a že se na to nechá i koukat. A Brandýsek se svým útočným stylem byl k tomu ideálním soupeřem.

Obě mužstva hrály od začátku hodně útočně a občas zapomínaly na zadní vrátka, což přispělo k zajímavosti utkání. První velkou šanci měli domácí po deseti minutách hry. Rychlonohý domácí útočník utekl celé obraně, kličkou se zbavil vyběhnuvšího Chrustka a sám na malém vápně, nikým neatakován, přestřelil prázdnou branku.

Zbytek poločasu však patřil především nám. K dobrému výkonu se rozehrál Hořák, který několikrát utekl domácím po pravé straně a z jeho centrů měli možnost skórovat jak Stehlík (v 17´ neprostřelil brankáře, a také dvě následné střely výborný strážce domácí svatyně zneškodnil), tak T. Kořínek (ve 24´ střílel nad) či Skořepa v 36´, kterého vychytal brankář na malém vápně. Z protiútoku se na druhé straně také blýskl Chrustek, který nebezpečnou střelu vyrazil na roh. Dobrou příležitost měl i Petr Dooval ve 30´, jemuž do vyložené šance postrčil míč hlavou Skořepa.

Naší hru ještě oživil příchod Hafenrichtera, který nestihl začátek kvůli futsalovému finále. A byl to on, kdo otevřel skóre zápasu. Ve 42´ to vzal na sebe, a po sólu přes celé hřiště zavěsil - 0:1. Ještě do poločasu se prosadil bojovník Skořepa, který nejprve udělal hlupáka ze svého strážce a pak v klidu obstřelil brankáře - 0:2.

Každý zápas má však dva poločasy a v tom druhém se role aktérů obrátily. Domácí začali velkým tlakem, který také velice brzy zúročili. V 50´ prokličkoval celou obranou rychlý útočník domácích až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel kolegu na malém vápně - 1:2.

Tlak i šance domácích rostly a v těchto fázích nás podržel Chrustek několika výbornými zákroky. V 60´ vyboxoval nebezpečný centr, v 63´ zlikvidoval průnik domácích a v 66´ z výhodné pozice netrefil branku náš odchovanec Sedláček.

Rozhodnout utkání jsme však mohli my v 70´. Nejprve Hořákův volej jen těsně minul šibenici a vzápětí se Petr Donoval nejprve uvolnil ve vápně a sám proti brankáři minul branku. Našim borcům však pomalu začal docházet dech a domácí v rozpětí dvou minut zápas dvěma rychlými protiútoky otočili. V 73´ využili naší nekoncentrovanosti (dožadovali jsme se autového vhazování) a v 75´ jsme se marně dožadovali odpískání ofsajdu na půlce (panu rozhodčímu Huderovi zápas moc nevyšel a několikrát nadzvedl příznivce obou táborů).

Ovšem s prohrou jsme se rozhodně nechtěli smířit a na rozdíl od minulého týdne jsme měli dostatek vůle se o výsledek poprat. V 78´ Hafenrichterovu bombu z TK brankář ještě vyrazil, ale v 80´ kapituloval po bratrské spolupráci Donovalů. Petr obloučkem přehodil obranu, Pavel si tělem pokryl míč a obstřelil bezmocného brankáře - 3:3.

Zápas však ještě nekončil, naopak ještě vygradoval. Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu a hra nahoru - dolů se divákům určitě líbila. Nám však skórovat nedovolil nejlepší hráč utkání domácí brankář při střele Hafenrichtera z 10 m a při průniku Petra Donovala, na druhé straně domácí hráč střílel z voleje vedle. V závěru utkání si svou seniorskou premiéru odbyl patnáctiletý Jirka Leuchter.

SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek (v 33´ se stáhl na stopera), Rejdík - Stehlík, Pavel Donoval, Poláček, Hořák - Petr Donoval, Skořepa

STŘÍDÁNÍ: 33´- Hafenrichter (Keller, stále laboruje se zraněnou patou)

86´- Leuchter (Skořepa)