23. kolo: SK Stehelčeves - TJ Sokol Neuměřice

23.05.2015

Po prohře v Blevicích se nám opět situace komplikuje. K tomu, abychom se vyhnuli baráži, potřebujeme ještě minimálně tři body. Jenže, kde je vzít. Při pohledu na rozlosování vidím Neuměřice jako nejsnadnější objekt. Do sestavy se vrátili zranění Šubín s Kořínkem, takže i při neúčasti Frýdla jsme nastoupili v relativně silné sestavě.

Jenže hned při prvním dotyku s míčem si své zranění obnovil Kořínek. I bez něj však naše obrana držela neměřické útočníky na uzdě, a protože po delší době jsme hráli dobře kombinačně, byli jsme lepším týmem. Do první šance jsme se dostali v 18. min. po dobře kopnutém rohu Tučka. Hlavičku Nešvery však brankář s obtížemi vyrazil. A vlastně to byla také jediná šance prvního poločasu vůbec. Přesto bylo na co se koukat, obě mužstva předváděli pohledný fotbal s množstvím přihrávek, avšak obě obrany si své úkoly plnili na jedničku. Evidentně více práce měla určitě obrana hostů. Jenže letos, co se týče zranění klíčových hráčů, máme až neuvěřitelnou smůlu. Ve 41. min. musel odstoupit pro zranění kolene do té doby bezchybný stoper Donoval.

Než se stačila nově sestavená obrana ve druhém poločase rozkoukat, přišlo hned po prvním protiútoku první velké zaváhání. Podběhnutý míč naším obráncem, centr do vápna odvrácený jen k nohám neobsazeného hráče a jeho střela k tyči poslala hosty do vedení. Obdržená branka nás však do kolen rozhodně nesložila. Sice jsme již nebyli tak aktivní dopředu, ale naše brejky byly nebezpečné. Ukázková byla akce v 58. min. Šubín zatáhl míč po lajně a přes vysokého neměřického brankáře přetáhl míč na druhou tyč pěkně na Tučkovu hlavu - 1:1. Hosté měli ve druhém poločase více ze hry, podařilo se jim zatlačit nás na naší půlku a po jednom z rohů (66. min) opět strhli vedení na svou stranu. Podobně jako při prvém gólu odvrácený míč na velké vápno a dorážka nekrytého hráče - 1:2. Po dvou minutách mohlo být o osudu utkání rozhodnuto, proti byla naše jarní opora Dlouhý a prudkou střelu ze střední vzdálenosti vyboxoval na břevno. Naši hráči se však ještě snažili zvrátit nepříznivý výsledek a využívali každou příležitost k ataku. Povedlo se, až těsně před koncem. Stehlík na půlce vyslal nádhernou přihrávkou Tučka a jeho centr dorazil Nešvera do branky hostů. Bylo to vzhledem k celému utkání zasloužené vyrovnání. Jenže naše penalty, to je nekonečný příběh zmaru. Tentokrát netrefil Tuček.

Sestava: Dlouhý - Donoval - Rejdík, Řezáč, Kořínek - Nešvera, Tuček, Stehlík, Krejcar - Šubín, Müller

Střídání: 3. min. Keller za Kořínka

46. min. Furthner za Donovala