23. kolo: Sokol Lidice "B" - SK Stehelčeves 3:4

27.05.2012

Nepamatuji si (a že už pamatuji hodně), utkání, ve kterém by šlo stehelčevskému fotbalu o tolik. Byly důležité utkání, v nich jsme však mohli jen získat. Nyní šlo o to, že v případě neúspěchu bychom ztratili naději na postup a tím bychom nahnali vodu na mlýn všem kritikům, kterým jsme udělali radost naším loňským neúspěchem. V kabině před utkáním panovala až neskutečně poklidná atmosféra a připadalo mě, že hráči ani moc v úspěch nevěří. Lidice rozhodně byli favority, jejich výkony v poslední době byly suverénnější než naše. Nedávná výhra 6:0 v Dubí, kterou se vyhoupli do čela hovoří za vše.

Velké dilema měl před utkáním trenér. Dlouho zvažoval, zda zařadí na místo stopera Kellera a PavlaD. přesune do středu zálohy, či vsadí na jistotu. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu a úvod utkání mu dal zapravdu. Lidice začali velmi sebevědomě, leč narazili na dobře zorganizovanou obranu a naopak hned náš první protiútok změnil skóre. Dlouhý nákop do obrany odvraceli domácí před dotírajícím PetremD. pouze k Havlátovi a jeho přesný centr za obranu dorážel PetrD. za záda překvapeného brankáře - 0:1. Také druhý náš výpad po centru Stehlíka na Tučka hodně domácí vyděsil. Protiútok dva na jednoho však Šubín nedotáhl do úspěšného konce. A pak přišla minuta třináctá. Naší velkou radost z druhé branky - Tučkovu přihrávku doklepl pod vybíhajícího brankáře T. Kořínek, vystřídal obrovský pocit zmaru. Při střetu s brankářem si Tóma zlomil nohu. Neumím popsat naše pocity, ale v očích nejednoho hráče se objevily slzy. Nejnešťastnější byl určitě lidický brankář, který se nechal vystřídat a na tento okamžik asi dlouho nezapomene. Ale to asi nikdo z nás. Bohužel, i toto je fotbal... Po dvacetiminutové prodlevě se na místo předstopera stáhl Stehlík a hodně zaraženi naši hráči se dostali pod velký tlak. Ovšem brankové příležitosti jsme si vytvářeli my z protiútoků díky rychlosti našich křídel a naopak pomalejším zadákům soupeře. Názorně to předvedl ve 28.min. Šubín, který utekl svému strážci a z brejku trefil vybíhajícího brankáře do hlavy. Škoda, že si nevšiml volného PetraD., ten by dával do prázdné branky. Brankáře trefil také hlavičkující Stehlík po TK Poláčka o minutu později. Domácí na svou první brankovou příležitost čekali až do 31.min. Rychlou kombinací přehráli naší obranu i brankáře, polovysokou střelu vykopl M.Kořínek z brankové čáry. Z brankové čáry odvracel za špatně vyběhnuvšího Táborského také Poláček po rohu o 5.min. později. To nás již domácí zatlačili před naší branku a až do konce poločasu zvyšovali tlak, kterému jsme odolávali se štěstím a také vynikajícímu zákroku Táborského v poslední minutě poločasu.

Úvod druhého poločasu hodně zmrazil domácí příznivce. Typická naše akce - Poláčkův TK téměř z půlky do vápna - hlavičkující Stehlík dokonale nahradil Tómu - 0:3. Mohlo se zdát, že o osudu utkání je rozhodnuto, domácí však bojovali dál a ve 49.min. snížili. Špatně odkopnutý míč na půlce získal lidický útočník a prokličkoval rozhozenou obranou až do zakončení - 1:3. A hodně zle bylo o další 3.min. později. Kolmý pas si útočník prohodil mezi obránci do vápna, Táborský se nechal ošálit pohybem a předčasně vyběhl mimo směr útoku - 2:3. V tuto chvíli náš kurz hodně klesnul a přiznám se, že jsem téměř přestal věřit v úspěch. Ale i naši borci prokázali, že bojovnost jim není cizí a na hřišti probíhalo neuvěřitelné drama. I přes velký a stupňující se tlak Lidic jsme občas nebezpečně zaútočili, slibný byl průnik Kellera v 57.min. Minuty se vlekly hodně pomalu. Tahali jsme čas jak jen to šlo i za cenu odkopů co nejdál od branky. V 70.min. se zase vyznamenal Táborský proti střele z bezprostřední blízkosti a hodně duchapřítomný byl v 81.min. Všiml si na půlce připraveného PetraD. A dlouhým výkopem ho vyslal do brejku. Pomalejšímu stoperu nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Po právu odešel předčasně do sprch a nevím, jestli viděl skvěle kopnutý TK Poláčka - 2:4. Ale ani tentokrát ještě nebylo hotovo. V 85.min. předvedl i na druhé straně své střelecké umění Nachtigal a TK zakroutil k tyči - 3:4. Domácí i deseti zoufale útočili. Zbytek utkání jsme však již mnohdy i se štěstím ubránili a vítězstvím jsme se opět vyhoupli do čela tabulky.

Hektické a dramatické utkání s pro nás skvělým koncem mělo jenom jednu vadu. Asi všichni z nás by vítězství vyměnili za zdraví Tómy. Kluci ale nechali na hřišti vše, co bylo v jejich silách i za něj a za to jim děkuji. A Tómovi přeju z celého srdce rychlé uzdravení.

Táborský - Pavel Donoval. - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Havlát, Tuček, Stehlík, Rejdík - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 13.min. Keller za T. Kořínka