24. kolo: SK Otvovice - SK Stehelčeves

30.05.2015

Utkání v Otvovicích prakticky mohlo rozlousknout barážový rébus celého ročníku naší soutěže. Ovšem pouze v případě našeho alespoň dvoubodového vítězství. Naopak v případě naší prohry vzhledem k rozlosování budeme tím nejnamočenějším týmem my. Vlastně by celé bylo vyřešeno, kdybychom s dnešním soupeřem v podzimní části nepromrhali dvougólový náskok.

V úvodu utkání jsme sice měli více ze hry, to nebývá zvykem, ovšem branku domácích jsme prakticky neohrozili. To Otvovičtí dokázali díky standardním situacím. Tři TK v blízkosti velkého vápna a tři rohové kopy do dvacáté minuty nakonec přinesly soupeři své, přímo z rohu se nechytatelně trefili do horního růžku Dlouhého branky. Nic se nedá vytknout ani Tučkovi, který hlídal bližší tyč, ani našemu brankáři. Zkrátka ideálně kopnuté - 1:0. My jsme byli ke vstřelení branky blízko ve 28. min. Po úniku rychlého Nešvery hlavičkoval na malém vápně Krejcar, bohužel v záklonu a míč odhlavičkoval spíše od brány.

O poločase oba týmy vystřídali po jednom útočníkovi. Zatímco naše střídání bylo jednoznačně k horšímu, otvovické vyšlo na 100%. Jejich příchozí hráč byl rychlý a důrazný a zle proháněl naše beky. Po jeho akcích měli domácí hned v úvodu dvě obrovské šance. První zlikvidoval Dlouhý bravurním zákrokem a při druhé nás zachránilo břevno. Skórovali jsme však my. V 50. min se to ještě po sérii rychlých přihrávek od vlastní branky, na jejichž konci byl dělovkou těsně vedle zakončující Nešvera, nepovedlo, v 52. už ano. Dlouhý Řezáčův aut propadl celou obranou až na druhou tyč a tam již to měl Šubín při zakončení hlavou jednoduché - 1:1. Po vyrovnání se začal hrát divácky velmi atraktivní útočný fotbal s velkým množstvím šancí, pohříchu však na naši jednu byly dvě otvovické a s přibývajícím časem i více. A tak to vlastně muselo přijít, i když asi ne po tak kontroverzní situaci. V 72. min se vydal vyboxovat centr na malé vápno Dlouhý. Dostal se do mlýnice Otvovických hráčů a zůstal ležet na trávníku. Podle mě jasný faul. A tak se ocitli tři hráči sami před prázdnou brankou a skórovali. Naše obrana se na mě zle hněvala pro údajný ofsajd, protože před střelou do prázdné branky prý přišla ještě přihrávka, kterou jsem v nepřehledné situaci neviděl. Pokud to tak bylo, omlouvám se všem. S blížícím se závěrem se naši hráči marně snažili srovnat výsledek. Domácí obrana hrála pozorně, do šance nás již nepustila, naopak na druhé straně dokazoval Dlouhý, že patří na jaře k našim oporám. Zlikvidoval několik těžkých střel a jeden sólový nájezd, kapituloval jen v 82. min po rychlém protiútoku - 3:1. Na dorážku po přetaženém centru neměl nejmenší nárok.

V tomto utkání jsme vůbec nepodali špatný výkon. Po delší době nám vycházela kombinace, předvedli jsme několik pohledných akcí a vytvořili jsme si i gólové šance. Bohužel domácí hráli ještě o něco lépe a zaslouženě zvítězili.

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Řezáč, Rejdík - Nešvera, Stehlík, Tuček, Krejcar - Šubín, Kóňa

Střídání: 46.min Raif za Kóňu