24. kolo SK Stehelčeves – FK Žižice 1:3 (1:2)

03.06.2018

Žižice, náš další soupeř nám měl co oplácet. Naše podzimní výhra u nich byla hodně překvapivá a vzhledem k průběhu zápasu plného emocí pro domácí i hodně krutá.
Aktuální zápas byl však úplně jiný, hrálo se víceméně vyrovnané utkání, hosté sice působili fotbalovějším dojmem díky vyrovnanější sestavě bez větších slabin, ale ve finále jejich hra nebyla moc účinná. Naše hra byla o poznání klopotnější a dlouhodobě mám pocit, že někteří hráči se alibisticky spoléhají na to, že všechno za ně uhraje Stehlík. I tentokrát hrál výborně a právě díky němu jsme v zápase nehráli druhé housle. A také díky našim nebezpečným standardkám. Donovalovy trestňáky, Madajovy dlouhé auty a především Tučkovy rohy. Na jeho první (mimochodem po Donovalově TK po faulu na Stehlíka) ve 13.min si na přední tyč si naběhl Stehlík a hlavou otevřel skóre, druhý, naopak našel na druhé tyči hlavu Madaje, ten bohužel tak úspěšný nebyl. Škoda dvou smolných gólů, kterými hosté otočili výsledek a o které se spíš než hráči soupeře postarali Štěstěna a Náhoda. Ve 20.min jsme odvrátili dlouhý aut hostů do relativně bezpečné vzdálenosti k autové čáře a střela jednoho z žižických byla relativně hodně nepřesná, ale dostatečně razantní na to, aby se na malém vápně odrazila od pozadí Hrdličky a namířila si to do náruče Dlouhého. Jenže těsně před ním uskočila o drn tak nevyzpytatelně, že nešťastný brankář nestačil zareagovat. Druhý gól ve 29.min vypadal podstatně líbivěji. Šikovný lob přes brankáře z velkého úhlu přistál krásně pod vinklem. Střílející Klempt se však přiznal, že míč centroval.
Druhý poločas, především na začátku, už nebyl tak vyrovnaný. Dlouhé minuty jsme se jen bránili a v 59.min nás hosté několika rychlými přihrávkami dokonale rozebrali a zvýšili střelou z vnitřku vápna na 1:3. Obraz hry se změnil až v poslední čtvrthodině. Nevím, zda to bylo zlepšením z naší strany, nebo tím, že si již soupeř hlídal výsledek. Každopádně si několikrát zadělali na malér, když jejich poněkud laxní zakládání útoku několikrát narušil agilní Nešvera, či při již zmíněných rozích Tučka. Na výsledku se již nich nezměnilo a tak v přímém souboji o 5.místo uspěli hosté.