24. kolo: SK Stehelčeves - SK Běleč 3:3

05.06.2010

Na podivné houpačce se náš tým houpe v posledních zápasech. Dobré výkony proti silnějším soupeřům na jejich hřištích střídáme se špatnými proti outsiderům v naší kdysi téměř nedobytné baště. Proto jsme od utkání proti sestupem ohrožené Bělči nemohli moc očekávat.

A tento předpoklad se také potvrdil. První minuty utkání sice patřilo nám, střelu Petra Donovala z malého vápna po rohu však brankář se štěstím vykopl. První varování přišlo po čtvrthodině hry. Keller s M. Kořínkem se nedohodli na odkopu, o míč je připravivší útočník naštěstí na Chrustka nevyzrál. A tak jsme do vedení šli my. V 17´ agresivně hrající hosté srazili pronikajícího Hafenrichtera a ten je za to ztrestal z TK přesnou střelou k tyči - 1:0. A o minutu později jsme mohli náskok po dalším TK ještě zvýraznit. Havlátovi však nevyšel krok a ke střele se vůbec nedostal.

To však bylo z naší strany na dlouhé minuty vše. Přenechali jsme soupeři volné pole působnosti, dlouhé minuty jsme se vůbec nedostali na polovinu soupeře a ten naší pasivitu bez rozpaků potrestal. Naše špatně hrající obrana pouštěla lacině hosty do šancí, záloha nepodržela míč a zoufalé odkopy na osamocené útočníky k úspěchu nevedly. Po několika šancích hostů po zbytečné ztrátě míče na půlce skončil rychlý protiútok do otevřené obrany vyrovnáním - 26´- 1:1, a po rohu v 38´ nikým nehlídaný útočník dopravil míč s pomocí břevna a tyče do branky podruhé - 1:2.

Teprve koncem poločasu jsme se začali probírat k životu a v 5´ nastavení ( několik ošetřování ) po Poláčkově pěkném rohu Pavel Donoval zpracoval s klidem jemu vlastním a nekompromisní střelou vyrovnal. Ještě těsně před koncem vykopával z brankové čáry M. Kořínek po dalším nedorozumění brankáře s obranou.

S odhodláním napravit špatný dojem z první půle jsme vtrhli do druhého poločasu. Hned v úvodu se pěkně uvolnil Tuček a z jeho přihrávky pod sebe Havlát trefil brankáře. Náš tlak narůstal a hosté bránili pouze za cenu nedovolených prostředků (většinu postrčení, přidržení a dalších drobných prohřešků proti pravidlům nejen fotbalovým, ale i slušného chování jim pan rozhodčí Choleva toleroval. Divil by se Guth-Jarkovský, kam až se dostal amatérský fotbal). Po jednom z odpískaných faulů dobře mířený TK Poláčka neměl na úspěch dostatečnou razanci (55´). Vedení jsme se nakonec dočkali až v 63´. Opět zaúřadoval Pavel Donoval, jediný náš myslící hráč (myslím jediný myslící na hřišti) a po zmatku ve vápně soupeře se nejlépe zorientoval - 3:2.

A uklidněni vedením, místo abychom soupeře dorazili, jsme se snad domnívali, že je hotovo a opět jsme viditelně zvolnili tempo. Kuriózní gól jsme mohli dostat v 64´. Exekutor bělečského TK z poloviny hřiště si všiml špatně postaveného Chrustka, který se jen bezmocně díval, jak se míč snáší na břevno. Rozhodující chvíle utkání přišli v desetiminutovce od 75´. Nejprve přišli dvě velké šance našich. Po dlouhém nákopu Pavla Donovala na Hořáka, se Martin hodně agresivně zbavil obránce a přihrál na malé vápno na Leuchtera, který přestřelil z malého vápna prázdnou bělečskou branku. V zápětí opět Hořákův průnik po křídle nevedl k úspěchu. Také soupeř nevyužil dvě po sobě jdoucí šance, při kterých nechali vyniknout Chrustka. Přišla však šance třetí, na kterou byl již náš brankář krátký. Ostrý centr po rohu do vápna ještě vyrazil, ale dorážka již skončila za jeho zády - 3.3.

Hodně nervózní a emotivní závěr zápasu už moc fotbalu nepřinesl a tak si všichni aktéři oddychli po závěrečném hvizdu rozhodčího a my si připisujeme další zaslouženou ztrátu na domácím hřišti.