24. kolo: SK Stehelčeves - SK Lhota "B" 1:2

04.06.2011

Před utkáním se Lhotou jsme si byli vědomi, že pokud nezvítězíme, náš sestup bude definitivně stvrzen. Se Lhotou jsme sehráli v minulosti nejedno pěkné utkání a poslední z nich na podzim jsme zvítězili po nejlepším výkonu celého ročníku 4:0. Při současné formě a navíc bez nejlepšího našeho hráče Stehlíka však náš úspěch tipoval málokdo.

Když jsme se štěstím přestáli první pětiminutovku bez úhony (1.min - po hrubce Kellera v rozehrávce hasil na poslední chvíli poprvé od začátku hrající Dlouhý, 4.min. - příliš průchodná obrana nestačila pokrýt útočníky a tentokrát zachraňovala tyč), vyrovnali jsme hru a vypadalo to, že při troše štěstí by to mohlo nakonec i jít. Hrálo se spíše od vápna k vápnu, oba brankáři rozhodně nepatřili k nejfrekventovanějším hráčům, do několika menších šancí jsme se ale spíš dostali my. Velkou šanci jsme měli ve 42.min. Do vápna si dobře naběhl Tuček, na centr však byl příliš krátký a ke konci poločasu jsme dokonce šli po zásluze do vedení. Střelu Pavla D. po samostatném průniku vyrazil brankář míč před T.Kořínka a na jeho dorážku už nestačil 1:0

Druhý poločas začal podobně jako první, naše obrana byla pod velkým tlakem a několikrát jsme odvraceli jen se štěstím. Po čtvrthodině jsme se alespoň na chvilku vymanili z tlaku a nebyli jsme daleko od zvýšení náskoku. A byl to opět T.Kořínek, který centr do vápna jenom lízl hlavou vedle. To však bylo jediné, co jsme za celý poločas předvedli směrem dopředu, naopak hosté postupně vygradovali svůj tlak do maximálních otáček, čemuž jsme čelili jen za cenu odkopávání míče na rohy, na auty,kamkoli. A po jednom rohu také hosté devět minut před koncem vyrovnali. Na obrat utkání jsme již neměli dostatek sil a ani umu, naopak v poslední minutě jsme ještě inkasovali. I přes prohru, která definitivně zpečetila náš sestup nelze hráčům vytknout snahu a bojovnost. Myslím, že každý z nich odvedl na hřišti maximum možného.

Sestava: Táborský - Keller - M.Kořínek, T.Kořínek, Dlouhý - Tuček, Dobrý, Rejdík, Poláček - Pavel D. - Šubin