25. kolo: FC Slavoj Kladno - SK Stehelčeves 6:1

16.06.2013

Náš předposlední soupeř letošní sezóny Slavoj Kladno má na jaře nevídanou fazónu. Nic na tom nemění ani vysoká prohra s tuchlovickým béčkem v minulém kole, protože stateční tuchlovičtí nasadili do hry osm! áčkařů.

Roli favorita domácí plnili prakticky od první minuty. Měli hodně usnadněnou situaci tím, že jsme se museli obejít bez klíčového hráče defenzívy Pavla D a navíc po sedmi minutách opustil hřiště s nataženým svalem i jeho lehce zavirovaný bratr, a tak nás posadili do kolotoče s jednoduchým avšak velmi účinným programem, na který jsme neměli protihru. Rozehrávka po levé straně, křížný centr doprava na rychlého krajního záložníka do volného prostoru a centr na zleva si nabíhající útočníky. Takto jsme dostali hned dvě branky v 8. a ve 36. min. a jednu v obráceném gardu ve 28. min. Občas se kolotoč přeprogramoval na 2. program, ale i ten byl účinný. Levý krajní záložník se proháčkoval mezi několika hráči a buď zakončoval sám (40. min.) a nebo zpětnou přihrávkou našel volného spoluhráče na malém vápně (62. min.). Do vedení však šli domácí v 7. min. po naší velké chybě. Tuček ve vápně tak dlouho otálel s odkopem až musel odkopnout v tísni přímo na kopačky soupeře, který se uvolnil přes vysunující se obranu a přesnou střelou k tyči nedal Chrustkovi šanci. V 9. min. (to již za stavu 2:0) nás potkala další tentokráte skutečná pohroma. Při skluzu Michala Kořínka na něj spadl soupeř tak nešťastně, že mu zlomil klíční kost. Paradoxně se to stalo téměř na týden přesně po roce těžkého zranění jeho bratra, který v tomto utkání poprvé od svého zranění nastoupil v základní sestavě. Za sebe i za celý mančaft přeji Michalovi brzké uzdravení a věřím, že bude fit na příští sezónu, protože je to pro nás klíčový hráč. I když to určitě není ten hlavní důvod, proč mu brzké uzdravení přeji. Jediná naše kloudná akce v prvním poločase přišla ve 39.min. Na křížný Havlátův centr Šubín nedosáhl.

Ve druhém poločase již domácí nebyli tak hladoví po gólu a také postupně prostřídali své nejlepší hráče, čímž se nám podařilo alespoň částečně se vymanit ze sevření a po nastřeleném břevnu naší branky se do šance dostal opět Šubín. Ve snaze prostrčit míč pod brankářem se s tímto srazil a jako třetí náš hráč nuceně odstoupil pro zranění. Jak domácí postupně prostřídávali, vyrovnávala se i hra a v 80 min. jsme snížili na konečných 6:1. Na dlouhý balón za obranu si naběhl Tuček a v klidu obstřelil brankáře. To jsme již hráli v deseti, protože chvilku před tím nedohrál kvůli křečím T. Kořínek a nebylo již kým vystřídat. Dlužno ještě podotknouti, že domácí neproměnili celou řadu výtečných příležitostí, takže výsledek byl pro nás ještě lichotivý.

Sestava: Chustek - Keller - Kořínek M., Rejdík, Poláček - Tuček, Stehlík, Kořínek T., Havlát - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 7. min. Řezáč za Petra Donovala

9. min. Müller za M. Kořínka

56. min. Dlouhý za Šubína