25. kolo: SK Buštěhrad - SK Stehelčeves 1:1

12.06.2010

O utkání s Buštěhradem se v kuloárech mluvilo již od podzimu jako o utkání, které by mohlo rozhodnout o sestupu našeho souseda do IV. tř. a občas bylo možno zaslechnout i hlasy o tom, že by bylo dobré jim trošku pomoci...

Možná i na základě těchto hlasů v anketě na našich stránkách, na otázku koho si přejeme, aby sestoupil, jednoznačně zvítězil Buštěhrad. Situace v tabulce se však vyvinula jinak, náš soupeř byl již zachráněný, takže jestli někdo o něco hrál, tak jsme to byli my. Naděje na třetí příčku ještě žila.

Samotné utkání začalo v poklidném tempu, hrálo se více na buštěhradské půlce, ale ani jeden z týmů se netlačil moc do zakončení. Domácí za celý poločas vyslali na naší branku jen několik propagačních střel z uctivé vzdálenosti, které většinou daleko míjeli svůj cíl. Naše příležitosti byly daleko nebezpečnější. V 16´ prostrčil Petr Donoval míč mezi obranu na Hafenrichtera, ten svůj průnik do vápna zakončil střelou do brankáře. Nebezpečné byly také dlouhé centry Pavla Donovala na Petra, či na Hořáka. Oba však v zakončení neměli dostatek klidu. Největší šanci jsme měli v 63´. Tuček prošel obranou až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Pavla Donovala na velkém vápně. Jeho střela skončila na břevně domácí svatyně.

Také úvodu druhého poločasu jsme měli více ze hry, Buštěhrad odpověděl několika rychlými kontry, vše bez šance na úspěch. Náš tlak díky zpřesněné kombinaci rostl a s ním přišly i větší příležitosti. Ve 66´ se dvakrát dostal do šance Hafenrichter, v koncovce byl však hodně zbrklý. V 68´ jsme konečně otevřeli skóre. Po rohu zakončoval Hořák hlavou a zdálo se, že je vše na dobré cestě k vítězství.

Ovšem ihned z protiútoku to bylo 1:1. Chybu jara si vybral náš nejlepší defenzivní hráč M. Kořínek a po jeho minele domácí útočník šikovně obstřelil Chrustka. Vyrovnání nakoplo domácí k úžasné pětiminutovce. Najednou jich bylo všude víc a jen se štěstím jsme odvraceli jejich útoky. V 70´ se útočník zbavil kličkou celé obrany, odkrytou branku naštěstí netrefil. Taktéž v 72´ skončil několikrát odražený míč vedle.

Poslední čtvrthodina utkání již opět patřila nám, ovšem až na šanci Hořáka v 81´ (TK Poláčka zakončoval hlavou vedle) jsme se do zakončení nedostali. A tak ve statistikách zápasu máme v kolonce přímé střely na branku číslici 2. To bohužel jen málokdy vede k úspěchu, i když v brance soupeře je hráč z pole, jako v tomto utkání.