25. kolo: SK Buštěhrad - SK Stehelčeves 5:1

11.06.2011

Konečně utkání, ve kterém o nic nešlo. Sousedé z Buštěhradu sice hrají v dobré formě, nám však už jde pouze o to ukázat, že fotbal hrát umíme a že také dovedeme vyhrát. Tak proč to nezkusit zrovna v malém derby byť i s hodně improvizovanou sestavou.

Od počátku však byl patrný rozdíl ve výkonnosti a už v 16.min. dokázali domácí svůj mírný, ale trvalý tlak zúročit ve vedoucí branku. Natřikrát odkopávaný míč stejně doputoval do naší sítě - 1:0. Že můžeme také zaútočit jsme zjistili až ve 22.min. Průnik Tučka zakončoval Pavel D. střelou do náruče brankáře. Hned z protiútoku nás po dalekonosné střele zachránilo břevno a domácí šance se začínali množit. Ve 26.min. se domácí hráč proháčkoval celou obranou a obstřelil brankáře naštěstí i s brankou a vzápětí další trma vrma (oblíbený výraz slovenského komentátora Karola Poláka) skončila střelou vedle a ve 33.min. si opět zahrálo břevno naší branky po padajícím listí ze 20m.

Ani ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil, navíc domácí začali své šance proměňovat a skóre utěšeně (z pohledu domácích) rostlo. Navíc po odstoupení zraněného Šubina jsme ztratili i zbytek útočného potenciálu a pohled na naší hru byl opravdu, ale opravdu neutěšený. Nepamatuji, kdy naposledy jsme hráli tak odevzdaně a bez jiskry. Jedinkrát jsme se dostali před soupeřovu branku v 81.min. a po rohu se ze skrumáže odražený míč dostal k Pavlovi D. a ten snížil na konečných 5:1. Škoda, že podobný klid v koncovce jsme nenašli v utkáních, ve kterých jsme měli místy i drtivou převahu a zakončit jsme nedokázali.

Pro úplnost seznam branek domácích:

48.min. - zakroucený TK k tyči vyrazil Táborský na koleno dobíhajícího hráče- 2:0

58.min - přetažený centr na volného a nikým nehlídaného hráče - 3:0

60.min. - jako třetí gól přes kopírák - 4:0

76.min. - nejhezčí gól utkání - bomba přímo z voleje - 5:0

Sestava: Táborský - T.Kořínek - M.Kořínek, Keller, Dlouhý - Tuček, Dobrý, Rejdík,Poláček - Pavel D., Šubin