25. kolo: SK Stehelčeves - TJ Sokol Vraný "B"

06.06.2015

V předposledním kole ročníku šlo nám i našemu soupeři o baráž, byť každý bojuje na opačném konci tabulky. Vranští museli vyhrát, aby si na baráž o okres udrželi naději, naopak nám by vítězství s největší pravděpodobností umožnilo baráži se vyhnout. Vraný však v tomto utkání bylo velkým favoritem, na podzim nás jednoznačně převálcovalo.

Přes to jsme byli Vranému minimálně vyrovnaným soupeřem. Oboustranně se hrál technický fotbal a moc nechybělo, šli jsme již v 6. min do vedení. Dělovku Nešvery vyrazil brankář před Krejcara, ten však branku netrefil. Na druhé straně se ve 13. min střela ze střední vzdálenosti odrazila od břevna na brankovou čáru a ven. Ve 20. min se projevila naše slabina, o které jsem již několikrát psal. Kolik gólů jsme dostali hlavou po centrech do vápna či po rozích. Tentokrát si hráč na roh naběhl z velkého vápna na malé a nepokryt pohodlně skóroval - 0:1. Velkou bojovnost prokázal Tuček ve 22. min. Vybojoval u postranní čáry ztracený míč, přešel přes dva hráče a krásným centrem oslovil volného Nešveru v malém vápně - 1:1. Po vyrovnání jsme opanovali hřiště a nevyužili několik možností. Jenže po víceméně nahodilém útoku jsme inkasovali my. Po řetězci drobných chyb se útočník hostů dostal s míčem téměř do nulového úhlu vedle branky a zakroutil střelu mezi tyč a Dlouhého, který již čekal zpětnou přihrávku - 1:2.

Také na začátku druhého poločasu jsme favorita zatlačili k jeho brance a již ve 48. min po Tučkově rohu jeden z našich hráčů hlavičkoval do břevna a odraženou střelu tlačil pěknou střelou Řezáč k tyči. Minul o půl metru. V 51. min se marně snažil zkrotit přetažený centr Krejcar a v 60min do třetice reflexivním zákrokem zkazil brankář radost hlavičkujícímu Šubínovi po centru Tučka. Jak je jednoduché vstřelit gól, nám ukázali hosté v 66. min. Jeden rychlý protiútok po našem dvacetiminutovém tlaku, přistrčení míče na neobsazeného hráče a dorážka do odkryté branky rozhodlo o osudu utkání - 1:3. S přibývajícím časem se začala projevovat naše přetrénovanost a odpadli jsme fyzicky. Vranští se nikam nehnali, drželi míč a již jen kontrolovali průběh utkání. My jsme se sice ještě dostali do dvou šancí, ovšem bez gólového vyjádření. V 76. min Stehlík zatáhl míč až téměř k rohovému praporku nacentroval před branku na Nešveru a ten zakončoval efektně hlavou. Měl ubrat na efektnosti a přidat na efektivitě. No, a v závěru ještě po Řezáčové autu hlavičkoval Tuček nad.

Našim hráčům se vlastně v dnešním utkání nedá nic vytknout. Většinu utkání jsme byli lepším týmem, i za nepříznivého stavu jsme bojovali a dřeli, vytvořili jsme si i řadu brakových příležitostí. Ty jsme bohužel nedokázali proměňovat.

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Šečík, Řezáč, Rejdík - Nešvera, Stehlík, Tuček, Krejcar - Šubín, Kóňa

Střídání: 70. min Müller za Šubína

84. min Furthner za Kóňu