25. kolo: SK Vinařice "B" - SK Stehelčeves 1:2

10.06.2012

Předposledním dějstvím letošního ročníku bylo utkání ve Vinařicích. Ač favorité, nikdo z nás nečekal procházku růžovým sadem, naopak. Ve Vinařicích se nám nikdy nedařilo, domácí patří k jarním překvapením a navíc se chystali překazit nám naše postupové cíle. Prý nás nemají rádi.

Úvod utkání byl vyrovnaný, naši kombinačně lepší, domácí tlačilo to, že hráli z kopce, což při velkém převýšení vinařického hřiště je hodně znatelné. První velkou šanci měli v 19.min domácí. Po odraženém TK následovalo několik nebezpečných střel, stále se nám nedařilo dostat míč do bezpečí, až střelu k tyči vyškrábl Táborský na roh. Naši kontrovali o 2.min později. TK M.Kořínka se odrazil k Šubínovi, ten v čisté šanci trefil brankáře a z následného rohu lízl centr hlavou vedle tyče. Postupně jsme přebírali iniciativu a ve 27.min Stehlík chvilku čaroval na půlce a pak kolmicí hledal Kellera na vápně. Ten takticky přepustil míč Šubínovi (nebo na něj nedosáhl?) a při jeho uvolnění kličkou domácí stoper fauloval. Penaltu s jistotou Poláček proměnil - 0:1. Po gólu jsme zbytečně přenechali hru domácím a málem se nám to nevyplatilo ve 31.min Rohový kop skončil z boku na tyči a ve 35.min nás po TK z hranice velkého vápna zachránilo od pohromy břevno. Domácí hráli mnohem jednodušeji než my, nakopávali míče dopředu na rychlé útočníky, především ten na straně M.Kořínka byl hodně nebezpečný. Michal však hrál celý zápas výborně a prakticky ho k ničemu nepustil. Za to na našich hráčích byla znát velká nervozita a hra byla hodně křečovitá.

V podobném duchu začal i druhý poločas a hned ve 47.min domácí po zásluze vyrovnali. Dlouhý nákop na křídlo a rychlý protiútok přes Havláta. Těžkou střelu z boku vyrazil Táborský pouze před sebe a dobíhající hráč střílel přes ležícího brankáře - 1:1. A vinařickým po vyrovnávací brance jakoby narostla křídla, několikrát nás vystrašili nebezpečnou střelou. Našim se nedařilo vůbec nic. Ve vydatném dešti vázla kombinace, nepřesné nákopy mnohdy hodně zbrklé v pohodě sbírali obránci a tak v 65.min trenér zareagoval vystřídáním Havláta Řezáčem. V přerušené hře se do slovního konfliktu s rozhodčím dostal jeden z vinařských a protože to nebylo poprvé, jeho kretén byl odměněn červenou kartou. Domácí si naprosto zbytečně zkomplikovali situaci, protože při troše disciplíny by nás měli na lopatě. Početní výhodu jsme využili k tlaku, nedostali jsme se však do jediné šance. Těch několik střel, které jsme z tlaku vytvořili byly pramálo nebezpečné. Světlejší výjimkou byl pouze rychlý protiútok dvou na jednoho v 80.min. Šubín přihrával na Petra D. před brankáře, tomu míč na poslední chvíli ukopl navrátivší se obránce. A když už to vypadalo, že se zápas chýlí do remízového konce, začervenalo se v 84.min. podruhé. Ostrý faul ze zadu na Stehlíka na půlce hřiště po právu odměnil rozhodčí druhou žlutou kartou. V té době jsme již hráli hodně na risk, útok posílil i stoper PavelD. a tento tah nakonec slavil úspěch. Byl to právě Pavel, jehož tečovaná střela z velkého vápna nakonec přeci jenom skončila za zády brankáře. Domácí pomezní to sice zkusil a reklamoval ofsajd, ale tuto lest mu pan rozhodčí Prodl prokouknul. Rozezlení a frustrovaní domácí se ještě vrhli do zoufalého útočení, stačili ještě inzultovat pomezního (tedy jako mě), nelíbil se jim mnou odmávaný aut v jejich neprospěch a vinařický kapitán, jako správný zástupce svých barev se mi pomstil prudkým strčením rukama do prsou, které moje slábnoucí tělesná schránka nevydržela a skončila na rozmoklém trávníku. Po domluvě s hlavním rozhodčím se tato příhoda neřešila a rozhodčí odpískal konec.

Těžké utkání se šťastným koncem, ale štěstí přeje připraveným. Kolik chybí k postupu? Porazit doma Kačice. Je to hodně, nebo málo? Uvidíme za týden.

Táborský - Pavel Donoval - M. Kořínek, Stehlík, Poláček - Rejdík, Šubín, Keller, Havlát - Tuček, Petr Donoval

Střídání: 65.min. Řezáč za Havláta