26. kolo: SK Stehelčeves - SK Kačice 4:0

16.06.2012

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat úvodem před posledním zápasem sezóny, který měl být, jak jsme všichni věřili, derniérou ve IV. třídě. Jako obvykle mě nic duchaplného nenapadlo, takže jeden pamětnický příběh z doby kdy míče ještě měli šněrování. Někdy před čtvrtstoletím jsme jeli na poslední mač sezóny do Kačice, která v případě vítězství postoupovala do III.třídy. A představte si, překvapení se nekonalo a Kačice zvítězili 5:1. Bude se historie opakovat tentokrát v obráceném gardu?

Současné Kačice, to jsou bratři Hellerové, především fenomenální střelec Jan. Oba jsou však zraněni, čímž se nám situace hodně zjednodušila a utkání bylo od samého počátku jednostrannou záležitostí a vlastně čekáním na první branku, která by zlomila odpor hostů. Branka přišla ve 20.min. a posléze i dvě další, takže o utkání bylo rozhodnuto po půlhodině hry. Komplikaci nepřinesl ani pokutový kop po náhodném protiútoku hostů, který exekutor přestřelil.

Druhý poločas byl už jen oboustranným čekáním na konec. Naši přidali ještě čtvrtý gól a v úmorném vedru pan rozhodčí po dohodě utkání ukončil o něco dříve.

Takže jsme to dokázali. Návrat zpět bývá mnohem těžší a nestává se často, že by se sestoupivší mužstvo navrátilo ihned zpět. Věřím, že ve III.třídě budeme hrát důstojnou roli, protože příště už by se to nemuselo povést.