26. kolo: SK Stehelčeves - Sparta Dřetovice 2:2

16.06.2013

Tak, a máme tu konec sezóny. A zdálo by se, že úspěšné. Pohybovali jsme se v poklidném středu tabulky bez sestupových starostí a i přes několik nepovedených utkání jsme hlavně na svém hřišti dokázali sbírat body i favorizovaným soupeřům. V tabulce jsme s dostatečným náskokem i před věčnými rivaly z Dřetovic, naším posledním soupeřem letošního ročníku. Takže k plné spokojenosti mě už chybí konečně Dřetovice porazit.

Jenže do utkání jsme nevstoupili zrovna v pohodě, míč měl na kopačkách spíš soupeř, ne díky svým kvalitám, ale protože veškeré naše pokusy o nějakou akci končili chybnou přihrávkou. Vyjímkou byla 6.min., ve které jsme se prvně dostali před soupeřovu branku, T.Kořínek prostrčil míč mezi slaboučkými obránci a technická střela Palova orazítkovala břevno. Podruhé jsme se dostali ke dřetovické brance v 18.min. Jenže špatně kopnutý roh odvrátili hosté za naši hodně otevřenou obranu až k půlící čáře. Tam mělo přijít důrazné přerušení. Nepřišlo a brejk dřetovický útočník proměnil na zasloužené vedení - 0:1. Paradoxem celého prvního poločasu bylo, že při naší přímo tragické hře v poli jsme před brankou Dřetovic byli hodně nebezpeční a ve 23.min. se nám podařilo vyrovnat. Po centru do vápna prostřelil Šubín Hasmana polo vysokou střelou. A protože v podobné situaci se stejnými aktéry byl ve 35.min. úspěšnější dřetovický gólman, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství jsme nastoupili daleko lépe. Přestali jsme totiž tolik chybovat při rozehrávce a to stačilo k tomu, abychom začali soupeře přehrávat. Dokladem toho byly i dvě ukázkové akce. Ve 49.min. jsme se na pět rychlých přihrávek dostali přes celé hřiště a Šubínovo zakončení pod vybíhajícího brankáře (v půlce vystřídal Tintěra) vykopával obránce z brankové čáry a v 54.min. po podobné akci Šubínovu střelu Tintěra vyrazil a dobíhající T.Kořínek hlavou otočil průběh utkání. A naše vedení již bylo zasloužené, protože jsme na hřišti jednoznačně dominovali a měli i několik dalších šancí. Asi bychom utkání dotáhli do vítězného konce, ale zranění tří hráčů základní sestavy nás značně přibrzdilo v našich aktivitách. Do hry se vrátili i soupeři a také oni měli několik menších příležitostí ke skórování. Potvrdit naše vedení však mohl v 83.min. hodně aktivní Šubín, ale přehazujíc brankáře přehodil i branku. A pak se opět potvrdilo okřídlené rčení o tom, že když nedáš... Z protiútoku jsme s potížemi dvakrát odvraceli na roh a po druhém hosté vzhledem k našemu mizernému prvnímu poločasu po zásluze srovnali na 2:2.

A tak jsme Dřetovice zase neporazili.

Střídání: 54.min Krejcar za zraněného Kellera

63.min. Muller za zraněného Rejdíka

75.min. Zelenický za zraněného Palova