26. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Smečno 3:5 (3:2)

15.06.2019

STŘELCI: 9. Krejcar Jan, 36. Skořepa Stanislav, 41. Hafenrichter Pavel - 16. Kasák Andrej, 25. Kasák Andrej, 47. Bažo Václav, 68. Kasák Andrej, 87. Bažo Patrik

Poslední krok bývá nejdůležitější a někdy také nejtěžší, což v tomto případě platilo dvojnásobně. Již v týdnu vedoucí tým tabulky Uhy oficiálně oznámil, že se vzdávají postupu a tak náš souboj se Smečnem byl přímým soubojem o postup do okresního přeboru. K postupu nám stačila remíza v základní hrací době. Bohužel u nás přetrvávaly problémy se zadními řadami, nastoupil sice uzdravený Donoval, ale z pracovních důvodů absentoval Frýdl. Nezbylo tedy trenérům, než na beka postavit novice pro příští sezónu Maška, který však již několik let fotbal nehraje. 

Úvod byl oboustranně opatrný, ale již v 9.min. jsme z nenápadné akce šli do vedení. Centr do vápna z první prodloužil netradiční střelec Krejcar za záda brankáře hostů. Gól nás povzbudil v útočných snahách, párkrát jsme zahrozili, ale i soupeř byl směrem k naší brance hodně kvalitní a poměrně rychle otočil skóre dvěma podobnými akcemi, které neměli chybu. Několika rychlými přihrávkami udělali z naší obrany diváky a zakončovali přesnými střelami z velkého vápna. Škoda, že po vyrovnání neskóroval z otočky Nešvera, střelu v těžké pozici netrefil ideálně. Podstatně lépe se trefil ve 36.min. Skořepa po vhazování Hafenrichtera. Dlouhatánský aut přelétl až na zadní tyč, kde měl náš excelentní střelec dostatek času na ránu pod břevno. A ke konci poločasu jsme šli opět do vedení my. Po zbytečném faulu na Skořepu, zatímco se hosté na provinivšího spoluhráče zlobili, Skořepa rychle rozehrál přes půl hřiště na Hafenrichterovu hlavu a vše vypadalo nadějně.

Ne však nadlouho. Prakticky hned z první akce hosté opět vyrovnali. Rychlý brejk po straně jsme nezachytili a po přihrávce do vápna si zkušený střelec V. Bažo snadno poradil s nezkušeným Maškem. Na dlouhé minuty jsme pak byli lepším týmem, v 50.min. se na hřišti objevil mladý Dobrocsanyi, hned se uvedl odvážnou střelou z halfvoleje a v 60.min. přišla rozhodující chvíle zápasu. Centr na zadní tyč minul Tuček o prsa korejské tanečnice. Jít do vedení, věřím, že bychom zápas dotáhli do zdárného konce. I tak jsme trumfy v ruce drželi my, zvláště, když v 61.min. šel za druhou žlutou kartu do sprch smečenský Záhrobský. Jenže pak přišel nepochopitelný kolaps. Místo abychom hráli odzadu a víceméně si proti oslabenému soupeři pohlídali výsledek, pustili jsme v 68.min. soupeře do rychlého brejku do otevřené obrany. Podobně jako při prvních dvou inkasovaných brankách nás hosté rozebrali rychlými přihrávkami a šli do vedení. Naše závěrečná snaha o další zvrat v utkání již byla zoufalá a křečovitá, pátý inkasovaný gól před koncem utkání byl již důsledkem marné snahy o srovnání.

Škoda. Dobře rozehrané utkání jsme mohli a měli dotáhnout. Nutno však přiznat, že soupeř byl hodně kvalitní a v konečném srovnání i lepší a vítězství si zasloužil. Naši i ve slepené sestavě podali statečný výkon a není za co se stydět. Že to byl mač jak má být dokazuje i dislusní příspěvek na výsledky.lidovky.cz, jinak úrovní diskutujících pěkná žumpa: "Nepřihlášen 17.06. > Díky, klukům ze Stehelcevse. Hezky zapas o druhé místo. Vyhecovany, s nábojem. Po zápase jsme pokecali a vše bylo v pohodě. Cest a respekt, kluci ze Stehna."

Postup jsme si neprohráli v tomto utkání, ten jsme si prohráli prohrou se slaboučkými Neuměřicemi a to hned nadvakrát. Na podzim doma a na jaře u nich. Podobně nás může mrzet i podzimní prohra s Dřetovicemi. Co nás také může těšit, snad poprvé jsme se prosadili i v individuálních statistikách a to hned dvakrát. Tím slavným je Skořepa, s náskokem vyhrál soutěž střelců a žlutou kartou v posledním utkání se také dostal na první místo v počtu obdržených žlutých karet.