26.kolo Zvoleněves - SK Stehelčeves

13.06.2015

Do třetice jsme v posledních kolech hráli o bytí či nebytí ve třetí třídě. První dva pokusy s týmy ohrožených sestupem pro nás nedopadli dobře, po ostudném výkonu v Blevicích jsme prohráli i v Otvovicích a tak, abychom se vyhnuli baráži, jsme potřebovali získat ve Zvoleněvsi, v mém mateřském oddíle, dva body. Jasné bylo, že poražený bude čekat na výsledek utkání ve lV.B třídě Slatina - Černuc B. O důležitosti utkání svědčilo to, že na zápas byli delegováni tři rozhodčí a navíc se odehrávalo pod přísným dohledem šéfa kladenských rozhodčích p. Rubeše, značně rozčíleného z výkonů některých svých oveček v posledních kolech. Jejich výkon ho určitě potěšil, hlavní E. Gaži je momentálně asi nejlepším okresním rozhodčím a hlavně, vždy píská rovinu. Bohužel jsme k utkání odjížděli v jedenácti a jediným náhradníkem jsem byl já a moc jsem se bál, aby nedošlo k nejhoršímu.

Utkání pro nás začalo až neuvěřitelně slibně. Hned z prvního našeho útoku jsme z naší nejsilnější standardky skórovali. Dlouhý Řezáčův aut prodloužil hlavou Stehlík podél překvapeného brankáře -0:1. Ale z vedení jsme se moc dlouho neradovali. V 5.min. rychlostně nestačil Ševčík na o čtvrt století mladšího útočníka a centr na penaltu zužitkoval druhý útočník, který obstřelil vyběhnuvšího Dlouhého - 1:1. Že jsou útočníci domácích rychlostně skvěle disponováni dokázali znovu v 18.min. Po naší špatné přihrávce u velkého vápna Zvoleněvsi se hra velice velmi rychle přesunula přes nepřipravenou ofenzívu a proti dvojici hráčů neměl osamocený Frýdl šanci - 2:1. A tak, přestože jsme byli lepším týmem v zajímavém a relativně kvalitním zápase, opět jsme prohrávali a naše situace se vůbec nejevila příznivě. Nejzajímavější pasáž prvního poločasu se odehrála v pětiminutovce před 30.min. Nejprve se do velké šance dostal výborně hrající Řezáč, který se jako tank probil obranou a v rozhodující chvíli mu míč na malém vápně ukopl Šubín. Alespoň tak to vypadalo z lavičky. Oba aktéři se shodli na tom, že Šubín byl na střelu v lepší pozici. Lépe dopadla 29.min. Další výborně vhozený aut Řezáče způsobil zmatky v domácí obraně a Nešvera dělovkou do šibenice opět probudil naše naděje - 2:2. Ihned po rozehrání se pro změnu dostali o velké šance domácí a Dlouhý zachraňoval skvělým zákrokem podobně jako ještě dvakrát do poločasu vždy po akcích rychlonohých útočníků, kteří dělali naší obraně velké starosti.

Druhý poločas začal pěknou individuální akcí Stehlík, v nadějné pozici zakončoval neúspěšně Keller. Pak však již hra patřila soupeři. Naši naději držel nad vodou Dlouhý, který se zaskvěl při dvou střelách. Pro další vývoj utkání však byla rozhodující 55.min. Při odkopu od brány se nepříjemně zranil Frýdl a došlo k nejhoršímu. Téměř přesně na den jsem nastoupil po 23 letech k mistrovskému utkání ve velkém fotbale. Můj fan club dobře ví, že patřím k oporám a největším nadějím stehelčevského futsalu, ale velký fotbal je přeci jen něco jiného. A než jsem stačil vystřídat, již jsme prohrávali. Proti rychlému domácímu útočníkovi si vypomohl faulem na stopera se stáhnuvší Keller a nic než penalta nemohla následovat - 3:2. Jelikož se na hřiště nesmí s telefonem, na který si zaznamenávám své postřehy, mohu zbytek utkání již jen lovit z paměti. Chvilku po mém nástupu nastřelil Kóňa břevno. Možná, kdybychom vyrovnali, by byla ještě šance na úspěch. Jenže se tak nestalo a po zatraceně nepovedeném odkopu Dlouhého z brankové čáry u velkého vápna přímo na půlce stojícího hráče domácích, který bez váhání napral vysokým lobem míč směrem k naší brance a zvýšil na 4:2. Zbývajících 20.min jsme se my hráči sice snažili o zvrat, ale naše snaha byla velice jalová.

Prohráli jsme tedy i třetí zápas se stejně namočenými mužstvy (tragédií je, že v šesti zápasech s těmito týmy jsme získali pouhopouhé 2 body!) a tak jsme to byli my, kdo netrpělivě očekával zprávy ze Slatiny. Těžký kámen ze srdce mi spadl, když jsem cestou domů dostal zprávu, že černuch béčko rozstřílelo Slatinu 7:0

Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Řezáč, Rejdík - Nešvera, Stehlík, Keller, Krejcar - Kóňa, Šubín

59.min. Kaválek za Frýdla