3.kolo SK Stehelčeves - Koleč

05.09.2015

Koleč vstoupila do soutěže dvěma suverénními výhrami a rozhodně se nejedná o náhodu. Jejich pomalu stárnoucí hráče, z nichž někteří pamatují lepší časy kolečského fotbalu, vhodně doplňují zdravě agresivní mladíci. A že tento tým určitě bude patřit mezi aspiranty na postup, předváděli kelečští i v tomto utkání. Co bylo platné, že míč jsme možná měli na kopačkách my častěji, když zkušená obrana našemu útoku nedovolila vůbec nic. Na druhé straně nám dělal obrovský problém soupeřův rychlý přechod do protiútoku a každá jejich akce byla nebezpečná. Naše naděje však držel nad vodou Dlouhý. Již v 5.min zlikvidoval skvělým zákrokem nohou prudkou střelu z 5m, když se v malém vápně obtočil kolečský útočník kolem našeho obránce, ve 21.min vyboxoval nebezpečnou střelu z velkého vápna a posléze měl ještě několik výborných zákroků. Když už se zdálo, že bychom mohli udržet čistý štít alespoň do poločasu, přišla chyba na polovině Kolče. Jejich záložník zahrál hodně na riziko, když dlouho otálel s přihrávkou. Nalákal však na sebe tři naše hráče, které lobem na poslední chvíli vyřadil ze hry a pro jeho neskutečně rychlého a technicky velice zdatného kolegu nebyl problém přehrát rozhozený zbytek naší defenzívy a zpětnou přihrávkou nabídl jedinečnou šanci pro útočníka, který dával prakticky do prázdné - 0:1.

Podobně jako poločas první začal i druhý. Smolně. To, co se stalo, se ani nedá popsat, to se musí vidět. Škoda, že to nikdo nenatočil, protože by se určitě Honza stal hvězdou You Tube Na náhodu nakopnutý míč měl mít bez problémů v koši, jenže nějak podcenil trajektorii míče a ten se mu odrazil od prsou a přejel přes rameno před prázdnou branku k nohám útočníka hostů - 0:2 a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. V 69.min jsme konečně také my ohrozili branku hostů. Trestňákem z půlky našel Donoval Stehlíka a jeho hlavičku nejistý brankář vyrazil na roh. A pak přišly hodně zlé okamžiky pro našeho na podzim asi nejlepšího hráče Donovala. V 70.min se kolem něj obtočil ve vápně hostující útočník a jeho gólovou střelu Dlouhý zázračně vyrazil. O dvě minuty později již po několikáté v zápase nevybíravě atakoval našeho brankáře kolečský útočník, což ani on, ani Donoval psychicky nevydrželi a mstili se. Dlouhý jen slovně za žlutou, Donoval fyzicky za červenou. Při odchodu ještě nevybíravými výrazy zhodnotil výkon hodně špatného rozhodčího Masopusta. A protože to bylo rozhodčímu hloupé, když vyhodil našeho hráče, tak ČK ocenil i předchozí zákrok kolečského hráče. Po vyloučeních se na místo stopera postavil Rejdík a před něj si stoupl Řezáč, který hned po chvíli za hrubý slovní útok na rozhodčího viděl naštěstí jen žlutou. Když k tomu připočtu ŽK Tučka v prvním poločase za podobný verbální útok na rozhodčího, můžeme si udělat obrázek o disciplíně našeho týmu. Tři žluté a jedna červená za nesportovní chování, to je, chlapci, na jedno utkání až dost. Pokud dovolíte, dám vám jednu radu. Soustřeďte se víc na fotbal. Bude to ku prospěchu věci.

Dlouhý - Donoval- Kořínek, Rejdík, Ševčík - Poláček, Stehlík, Tuček, Krejcar - Panáček, Šubín

67.min - Muller za Panáčka

72.min - Řezáč za Tučka

82.min Pázler za Krejcara