3. kolo: SK Stehelčeves - FC Slavoj Kladno 2:2

04.09.2010

Ve třetím kole nás čekal nevyzpytatelný soupeř - Slavoj Kladno. Od sestupu z OP se marně snaží dostat se zpět mezi okresní elitu, neukázněný tým kolem ještě neukázněnějšího trenéra však většinou hraje pod možnosti kádru tohoto kdysi slavného oddílu.

Soupeř měl od začátku utkání míč více na kopačkách než my, ovšem vůbec se nedostával do zakončení, naopak naše kontry byly hodně nebezpečné a prakticky každá naše akce, především ty po standardních situacích, končila šancí. Již ve 4´ po TK M. Kořínka vyhrál Stehlík souboj o vysoký balón s maličkým brankářem hostů, oblouček z Jirkovy hlavy přeskočil přes břevno. V 15´ rychlý protiútok po ose Poláček - Pavel Donoval - Petr Donoval výborným zákrokem brankář zlikvidoval a v 18´ jsme šli do vedení. Po rohu se trefil hlavou Tomáš Kořínek - 1:0.

Teprve v 19´ se Slavoj dostal do vážnějšího zakončení, Chrustek výborně vyběhl proti z úhlu střílejícímu útočníkovi.

Ve 27´ po další naší rychlé akci se k zakončení na malém vápně chystal Veselý a obránce mu ze zadu zablokoval nohu. Následný PK s přehledem proměnil Poláček - 2:0. Zvýšit vedení mohli ještě Petr Donoval a Veselý, brankář Slavoje byl však výborný.

A tak před koncem poločasu přišel trest. Po nenápadné akci zatáhl útočník přes Poláčka k lajně a přesnou přihrávkou pod sebe vybídl svého kolegu ke snížení - 2:1.

Druhý poločas začal podobně jako první soubojem Stehlíka s brankářem, bohužel, se stejným efektem. Hosté však byli mnohem nebezpečnější a pouze výborný obranný zákrok nejlepšího našeho hráče v tomto utkání Tomáše Kořínka nás zachránil od vyrovnání, když soupeř postupoval na naši bránu ve třech proti našemu osamocenému stoperovi.

Utkání jako téměř pokaždé zpestřil pan rozhodčí Kohler, když vykázal asistenta trenéra Slavoje ze hřiště. Následná strkačka mezi diváky se dostala i do titulku okresního tisku.

Po půlhodině hry začal tlak soupeře slábnout a zdálo se, že utkání dovedeme do vítězného konce. Ve 85´ však přišel pro nás hodně nešťastný okamžik. Soupeřův záložník, nevěda co s míčem, vystřelil z 35m a částečně zblokovaná střela zapadla obloukem přes špatně postaveného Chrustka pod břevno - 2:2.

V závěru utkání měly oba celky ještě po jedné slibné akci, obě střely hlavou však šly nad (v našem provedení T. Kořínek po TK), a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Stehlík, Pavel Donoval, Tuček, Veselý - Keller, Petr Donoval

Střídání: 55´ Havlát (Tuček)

77´ Skořepa (Keller)