3. kolo: SK Stehelčeves - SK Velké Přítočno "B" 5:1

10.09.2011

Šlágrem kola, souboj dosud neporažených mužstev, která ještě neinkasovala a naopak dohromady nastřílela 23 branek za dvě kola a také naše staronová akvizice Nachtigal z Buštěhradu, to vše slibovalo napínavou podívanou ve třetím dějství letošního ročníku.

Skutečnost však byla jiná. Na soupeře jsme vtrhli ve velkém stylu a již ve třetí minutě jsme se dostali do vedení. Keller pronikl obranou hostů a našel na malém vápně Hořáka, který měl dostatek volného času na zpracování a zakončení. Brzký gól nás trochu ukonejšil a nechali hrát i soupeře. Hrálo se však jenom od vápna k vápnu a fotbal to byl poněkud oboustranně neuspořádaný. Až v 19. min. přišlo trochu vzruchu, když Keller šel sám na brankáře, místo střely volil kličku, kterou mu však brankář prokoukl. Vše napravil o šest minut později střelou bez přípravy od břevna do brankářových zad - 2:0.

To jsme již zase byli lepším týmem a naše vedení mohlo být po několika menších šancích i výraznější. Trochu nám zatrnulo ve 30. min. Z náhodného protiútoku jsme totiž inkasovali a utkání se alespoň na chvíli zdramatizovalo (Chrustek inkasoval po 210 minutách). Naši se však nenechali rozhodit a odpověď byla rychlá a rozhodující pro celý zbytek utkání. Pěkně kopnutý roh Palova (je dobré mít levonohého fotbalistu s dobrou kopací technikou) přímo na hlavu Kellera - ten byl v první půli snad u všeho - a gólu zabránila jen úmyslná ruka obránce. Následovala červená karta a penalta Poláčka - 3:1. Do poločasu se již skóre neměnilo, protože podobně jako Keller ani Šubin ve 38. min. svůj nájezd na brankáře nedotáhl do konce.

Začátek druhého poločasu kopíroval začátek prvního, s tím rozdílem, že velkou úvodní šanci Palov neproměnil. Dlouho předlouho váhal se střelou, až prováhal. Gólová byla po neuspořádané čtvrthodince, ve které se potvrzovalo, že proti deseti se špatně hraje, až 19. min. TK Pavla D. ze 30m a smrtící hlava T. Kořínka definitivně rozhodla utkání - 4:1. Soupeřovi začal docházet dech a jeho jedinou snahou bylo neinkasovat další branky a soustředili se jenom na bránění. Přesto jsme si nadále vytvářeli šance (v 72. min. po centru Poláčka Hořákovu hlavu bravurně vyrazil na břevno brankář) a ještě navýšili vedení (79. min.) díky důrazu bojovníka Dlouhého, který napadáním rozehrávky hostů získal míč a zavěsil do prázdné branky - 5:1.

Sestava: Chrustek - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Palov, Stehlík, Keller, Rejdík - Šubin, Hořák

Střídání: 46.min. Řezáč za Kellera a Nachtigal za Šubina, 77.min. Dlouhý za Palova