3. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Lidice "B" 3:3

08.09.2012

Asi nikdo ze zúčastněných nezapomene na jarní dramatické utkání v Lidicích, které prakticky rozhodlo o našem postupu. A protože nakonec postoupil i náš soupeř z druhého místa, potkáváme se po čtvrt roce znova.

Lidice přijely s úplně jiným týmem, což ještě více vyzdvihuje náš jarní úspěch a od samého začátku jsme byli lepším týmem. Hned ve 4. min. jsme si názorně ukázali, co by mohlo na pomalejšího soupeře platit a po přímočaré akci na jeden dotek jsme se po ose Poláček - Stehlík - Tuček dostali od vlastní branky na soupeřovo velké vápno. Střelu po zemi vyškrábl brankář na roh. A z něho i z následujícího jsme hrozili hlavičkami Kellera a Pavla D. V 10. min. jsme předvedli další přímočarou akci od vlastní branky, tentokrát se na jejím konci ocitl Keller, který se uvolnil přes svého strážce a přihrávkou našel Šubína na malém vápně. Martin hodně z úhlu a v tísni potvrdil mojí teorii, že bodlo je nejnebezpečnější střela - 1:0. Svůj čich na góly potvrdil i v 18. min., po ostrám Poláčkově rohu se nejlépe zorientoval ve skrumáži hráčů a zvýšil na 2:0. Naše vedení bylo naprosto zasloužené, protože jsme soupeře jasně přehrávali. Největším naším protivníkem byl však rozhodčí pan Choleva. Od začátku jsem měl takový podivný pocit, že se něco děje a se svými obavami jsem se svěřil i nejsmutnějšímu hrdinovi jarního duelu Tómovi. Pan Choleva od začátku šikovně připískával hostům a zcela nekompromisně zareagoval při první příležitosti. Hned po našem druhém gólu se lidický útočník obtáčel na rohu velkého vápna kolem stojícího Poláčka, šlápl si na balón a nepatrně při tom škobrtnul o jeho nohu. I tohle se jako penalta nechá písknout - 2:1. Snížení hosty nakoplo a vyrovnali hru v poli, ale až na tři náznaky šancí nebyli nebezpeční. Ke gólu jsme naopak byli blíže my ve 27. min. (opět po kolmici střílel z úhlu ze zadu tísněn Petr D. do brankáře) a ve 40. min. po centru na vzdálenější tyč se Tuček výborně obtočil kolem obránce, našel pod sebou Havláta, který maje míč hodně pod nohou spíš zakopl než vystřelil. Teprve ke konci poločasu se ke slovu dostali také hosté. Po špatné rozehrávce na polovině hřiště přišel centr do nezformované obrany, lidická hlavička šla těsně nad.

Začátek druhé půle byl opět plně v naší režii. Dařila se kombinace, byli jsme rychlejší na míč a přišly i šance. Gólové byly dvě. V 52. min. předvedl hezkou akci Tuček, píchl si míč podél obránce a jeho střelu vykopl vybíhající brankář a po Stehlíkově hlavičce z malého vápna v 57. min. chybělo pár decimetrů. Hosté se dostávali ke slovu jenom díky našim chybám. V 60. min. po hrubém nedorozumění v obraně šli do přečíslení, koncovku však okopírovali od nás a branku netrefili. Úspěšnější byli v 65. min. To se dostali podruhé v poločase k naší brance a po několika našich nedůsledných odkopech a nešťastných odrazech se míč dostal do vápna k útočníkovi, který lehkým bodýlkem (vida, zase bodlo) poslal míč k tyči - 2:2. Naši však pokračovali v tlaku, ale také v neproměňování tutovek. 69. min. Stehlík se řítil sám proti vybíhajícímu brankáři a ještě přihrál na volného Řezáče, který netrefil prázdnou branku. 71. min. po rohu několik nebezpečných dorážek a nakonec břevno. I další šance zůstali nevyužité. A tak následoval trest v podobě centru do malého vápna do zcela nezkoncentrované obrany. Útočník sice poslal míč na Chrustka rukou, to však rozhodčí neřešil a nám nepomohl ani reflexivní zákrok našeho brankáře, protože na dorážku byl již krátký - 2:3. Třicet minut je meleme a pak tohle! Převelice se hosté radovali tak, že zapomněli, že ještě není konec a z protiútoku se konečně podařilo skórovat Řezáčovi. Naštěstí, protože ve zbytku utkání nás již pan rozhodčí Choleva k ničemu nepustil. Po právu ho objímali po zápase hostující hráči, protože na jejich úspěchu měl největší zásluhu on. Byl první hvězdou zápasu. Svůj vztek na něj jsem si dětinsky vybil tím, že jsem mu zaplatil hrstí drobných. Ani při tom nemrknul. Ani drobné panu Cholevovi nezapáchají.

Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Havlát, Stehlík, Šubín, Tuček, - Petr Donoval, Keller

Střídání: 25. min. Řezáč za Kellera

38. min. Krejcar za Šubína