3. kolo Sportovní klub Stehelčeves - TJ Sokol Olovnice 7:1 (3:0)

09.09.2018

Olovnice je podle mnohých "expertů na sociálních sítích" jeden z adeptů na sestup a nic než vítězství se nečekalo. Jenže znáte to. Jeden hloupý gól, nervozita a už se nejeden favorit takhle svezl.
Proto byl veledůležitý gól Frýdla již ve 12.min (zakončoval z první po centru Skořepy do vápna) a vynahradil si tak svou šanci, kterou měl chvilku před tím, když jeho střelu ze skrumáže myslím, že bodlem, brankář skvěle vyboxoval na roh. Pojistku jsme přidali v 18.min, Tuček si zpracoval míč svou mužnou hrudí a obránce hasil faulem ve vápně. Tentokrát se k exekuci již tolik hráčů nehrnulo, jako při posledních. Naše letošní 25% úspěšnost odrazuje střelce. Jediný statečný byl Kopřiva a s přehledem proměnil. Konečně někdo. A když ve 22.min přidal Hafenrichter třetí gól (Nešvera to zabalil na půlce, počkal si na nabíhajícího Háfu), bylo o utkání rozhodnuto. Ne, že by se 3:0 nedalo otočit, ale první půlhodinu bylo na hřišti jen jedno mužstvo a rozdíl v kvalitě byl zřetelný i pro lajka, jako jsem třeba já. Před třetím gólem jsme měli i další šance největší hodně aktivní Frýdl a také Kopřiva. Oba se chtěli asi blýsknout před svými rodinami v hledišti. Teprve po půlhodině hry náš tlak polevil a na hřišti se také připomněli hosté. Po naší chybné rozehrávce na půlce nastřelil Bednár tyč.
Druhá půle začala opět naším drtivým tlakem, hosté jen z námahou odvrátili několik centrů do vápna, ale v 50.min přišel náš asi nejkrásnější gól. Rychlá akce po ose Frýdl - Nešvera -Kopřiva, klička posledně jmenovaného brankáři a střela do prázdné branky. Po gólu náš tlak opět polevil, naši hráči si zápas tak jako užívali, místo efektivní hry vymýšleli p...viny a díky nekoncentrovanosti snažící se hosté vyrovnali hru a po dlouhém centru za obranu, na který pozdě vyběhl Dlouhý snížil Ocásek v 64.min na 4:1. Závěr utkání však již opět plně v naší režii a třemi brankami jsme upravili výsledek na spravedlivých 7:1. V 67.min se po Tučkově rohu zavěsil do vzduchu T.Kořínek, v 82.min hodně pomohl k brance proti svým Kopolovičovi jinak výborný brankář tím, že podběhl míč při centru a v 88.min po kombinaci Skořepy s Hafenrichterem Háfa obstřelil brankáře (také moc pěkný gól).
Nepamatuji si, že bych někdy viděl náš tým zahrát tak dobře, jako v tomto mači. Ano, soupeř nám dovolil hodně, ale naše hra měla hlavu a patu. Nechci chválit jednotlivce, protože všechny naše řady byly tentokrát vyrovnané a důležité bylo, že i výkonnostně slabší hráči se přizpůsobili těm lepším a ne naopak, jak to většinou bývá. Dost chvály, přijdou těžší soupeři, kteří nás prověří lépe. Pokud budeme hrát v podobném stylu, nebudu se bát ani těch těžších.