3. kolo TJ Sokol Tuřany – SK Stehelčeves 6:0 (1:0)

07.09.2019

STŘELCI: 28. Dragoun Michal, 51. Hansl Vojtěch, 70. Plachý Patrik, 82. Frolík Tomáš, 85. Dragoun Michal, 90. Plachý Patrik

Posílené Tuřany vstoupily do sezóny dvěma suverénními výhrami a před naší prořídlou sestavou stál hodně těžký úkol. Ke dlouhodobě zraněným přibyl ještě Rejdík a nemocný Krejčí, což při neúčasti Stehlíka a Frýdla byl velký zářez, který nezalepila ani účast navrátilce Cáby.

Cába nastoupil na místě předstopera a byla to i jeho velká zásluha, že v prvních minutách jsme drželi soupeře na uzdě. Přesto se domácí dostali ke dvěma nebezpečným střelám. Zatlačili nás až po 25.minutách, kdy se na několik minut usadili v našem vápně, závar střídal závar a vše skončilo prvním gólem v naší síti. Nejnebezpečnější hráč Tuřan Dragoun pronikl do vápna, pohrál si z naší obranou a přesně posadil míč tyči. Z gólu jsme se rychle oklepali a do konce poločasu jsme na hřišti dominovali my. Bohužel jsme nevyužili žádnou z našich šancí, gólové parametry měli zcela určitě dvě. První byla ve 35.min. Nešvera se skvěle uvolnil a skrytou střelou trefil tyč. Míč se odrazil ke Kopřivovi a jeho dorážku doprostřed branky v pádu zlikvidoval brankář. Ve 41.min. si dobře naběhl Procházka na aut, píchnul si míč za obranu a zpětnou přihrávku ideálně našel paliče Kopřivu. Ten totiž opět neuspěl technickou střelou proti výbornému zákroku brankáře.

Chleba se lámal na začátku druhého poločasu. Pokračovali jsme v tlaku, dvakrát jsme rozebrali domácí obranu, ale přesně zakončit jsme nedovedli. Na rozdíl od soupeře. Po naší zbytečné ztrátě ve středu hřiště se do otevřené obrany prosadil střelou k tyči Hansl. Gól nám vzal poněkud vítr z plachet a i přes snahu o zvrat jsme nebyli schopni s výsledkem něco udělat. To soupeř byl mnohem nebezpečnější a po třetím gólu (Plachý si přihrál o tyč naší branky a pohodlně dorazil, naše obrana se zájmem přihlížela) byl zbytek utkání již jen otázkou výše skóre. K naší škodě jsme se snažili hrát i nadále s otevřeným hledím, čímž jsme hodně ulehčili roli domácím útočníkům. A ti se snažili a v závěrečné desetiminutovce přidali další tři góly.

Krutá a zbytečně vysoká prohra. Naše hra nebyla hodinu hry vzhledem k sestavě vůbec špatná, při troše štěstí šlo i udělat dobrý výsledek. Bohužel jsme absolutně nezvládli závěr zápasu.