4. kolo: Meteor Pletený Újezd - SK Stehelčeves 0:5

18.09.2011

Papírově slabší soupeř Pletený Újezd je v domácím prostředí zvýhodněn snad nejmenším hřištěm na okrese, i tak neměl být pro náš rozjetý mančaft překážkou. A papírové předpoklady se potvrdily již ve druhé minutě po první naší akci. Poldův roh, Tómova hlava - klasika - 0:1. V dalších minutách jsme sice měli nad soupeřem mírně navrch, ale úzké hřiště nám zcela evidentně dělalo problémy. Střed hřiště byl hodně přehuštěný, navíc krajní záložníci se málo nabízeli k lajnám a tak jsme spoléhali na překopávání až na útočníky. Vyneslo to několik menších šancí ( T. Kořínek hlavou , Šubin, Stehlík ) a ve 24. min. jednu velkou se stejnými aktéry jako při úvodní brance. Hlava T. Kořínka tentokrát pouze orazítkovala tyč a odražený míč se zamotal pod nohy překvapeného Hořáka. Ve 31. min. přišla další velká šance T. Kořínka, který byl na postu středního záložníka hodně aktivní před soupeřovou brankou. Při jeho snaze přehodit brankáře chybělo pár centimetrů. A tak naše vedení pojistil o minutu později až Šubin. V malém vápně ač zády k brance a bráněn dvěma protihráči se mezi nimi prosmýkl a zvýšil na 0:2. Ve 36. min. nám hodně zatrnulo při první vážnější akci domácích. Na přetažený TK si nabíhala hned dvojice nepokrytých soupeřů a střela o půlmetr minula tyč.

Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří z kopce podporováni sílícím větrem přehrávali naší malátnou zálohu. Díky bezchybné obraně byl naštěstí tlak hodně bezzubý. Naopak hned první naše akce v 54. min. byla úspěšná. Hořák si obhodil svého obránce, potáhl balón do vápna a přihrávkou našel svého kolegu v útoku Šubina. Jeho střelu brankář výborným zákrokem vyrazil k Pavlovi D. a ten podél bezmocného brankáře zvýšil na 0:3. Hodně pomalu jsme se dostávali do obrátek, ale i náš ne zcela optimální výkon bohatě stačil na poklidný průběh utkání. Naše kvalita se ukazovala především v soubojích obran s útokem na obou stranách. To potvrdil i v 75. min. Tuček, který zatáhl míč mezi obránci do vápna až k brankové čáře, nezalekl se ani vybíhajícího téměř metrákového pořízka v brance a centrem pod sebe našel před prázdnou brankou osamoceného Pavla D. - 0:4. V 87. min. poprvé za zápas chybovala naše obrana a nabídla tak domácím šanci na čestný úspěch. Proti však byl Chrustek, který letos dokazuje, že je výborným brankářem. V samotném závěru se svého gólu dočkal také Hořák a zaokrouhlil naší výhru na 0:5.

SESTAVA: Chrustek - Nachtigal - Poláček, Pavel D., M. Kořínek - Rejdík, T. Kořínek, Stehlík, Tuček - Šubin, Hořák. Od 35. min. se Nachtigal přesunul do zálohy, Pavel D. stoper a T.Kořínek předstoper.

STŘÍDÁNÍ: 46. min. Keller a Palov za Nachtigala a Rejdíka, 66. min. Krejcar za Šubina