4. kolo: SK Kamenné Žehrovice "B" - SK Stehelčeves 4:3

13.09.2009

Vzhledem k tomu, že žehrovští v minulém kole překvapivě deklasovali Slavoj Kl. a naše výkony jsou zatím trochu za očekáváním, byli domácí mírnými favority. Potvrzovali to od začátku utkání, přehrávali nás rychlostí, důrazem a hlavně přesnou přihrávkou. Naši, až na vyjímky, jakoby neměli chuť do hry.
První velká šance domácích přišla již v 10.min. Obrana pouštěla míč brankáři, tento záměr vystihl domácí útočník a naštěstí přestřelil. Tlak domácích narůstal, ve 12.min. stříleli ještě těsně vedle a ve 13.min. již udeřilo.Po kombinaci se octli dva hráči sami před bezmocným Chrustkem - 1:0. Na druhý gól čekali domácí pouze 5.min. Po křižné přihrávce za obranu na roh malého vápna opět neměl náš gólman nejmenší šenci - 2.0. A do třetice se soupeř radoval téměř po shodné akci ve 26.min. - 3:0
V 36.min. jsme měli jedinou šanci prvního poločasu my. Po rohovém kopu byl Hořák příliš malý na centr, míč doplachtil k překvapenému Tučkovi a odrazil se od něj vedle tyče.
Ani druhý poločas nezačal dobře. Sice jsme vyrovnali hru, avšak již v 50.min. vedli domácí 4:0. To Mouchu přesprintoval útočník, který následně vymáchal celou obranu zasekávačkou a skóroval.
Tento gól nás paradoxně probudil z letargie a obraz hry se rázem otočil o 180°. A najednou to byli domácí, kteří nestíhali. Přerušovali naše akce jen za cenu faulů a Poláčkovi se TK náramně daří. Po jeho kopech jsme se dostávali do šancí - v 51.min. T.Kořínek hlavou nad, v 52.min. Hořák netrefil balón, v 60.min. nejprve Petr D. a pak Tuček nepropasírovali míč přehuštěnou obranou. V 67.min jsme konečně snížili. Krásnou kombinaci po ose Zeman - Trník - Stehlík posledně jmenovaný hlavou zavěsil - 4:1.
Pokračovali jsme v drtivém tlaku a přicházely další šance:
68.min. - Pavel D. prohodil soupeřovu obranu na Trníka, ten však nepřehodil vybíhajícího brankáře.
71.min. - Po Chrustkově výkopu šel Petr D. sám na brankáře.
72.min. - Druhý souboj Trníka s brankářem opět vyzněl v náš neprospěch, míč doputoval k Pavlovi. D., ktarý střílel vedle.
76.min. - Petr D. šel sám z úhlu, k odraženámu míči se dostal Stehlík a jeho technická střela skončila na tyči.
77.min. - Po rohu T.Kořínek hlavičkoval brankáři do náruče.
80.min. - Po TK Poláčka a po hlavičce T.Kořínka brankářem vyražený míč poskakoval po břevně.
83.min. - Po výkopu Chrustka proměnil třetí sólový nájezd Petr D.
86.min. - Po rychlém průniku Petra D. a střele Trníka se opět rozezvonila domácí tyč.
87.min. - Po Trníkově pro něj nezvyklém důrazném napadání ukořistil balón a Petr D. snížil na 4:3.
91.min. - Již v nastaveném čase přerušil slibně se rozvíjející akci Petra D. závěrečný hvizd rozhodčího a domácí si oddechli. Příznačná však byla reakce domácích diváků. Za tohle byste měli rozhodčímu nakopat p... .

A co říci závěrem? Nemůžeme vyhrávat ani proti mnohem horším soupeřům, než byli žehrovští, pokud budeme hrát 50. minut tak jako v tomto utkání.
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T.Kořínek, Moucha - Tuček, ,Pavel D., Stehlík, Havlát - Hořák, Petr D.
STŘÍDÁNÍ: 46.min. - Zeman za Havláta
61.min. - Trík za Hořáka