4. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Blevice 0:2 (0:2)

14.09.2019

STŘELCI: 10. Šerák Martin, 45. Šerák Martin

V podstatně slabší sestavě, než jsme nastupovali nyní, jsme v létě porazili Blevice 3:0 a podobný výsledek jsem předpokládal i nyní. V týdnu jsme překvapivě získali kvalitní další posilu Michala Panáčka ze Dřetovic a nebyl důvod ho nezařadit do základu. Což vlastně vzhledem k tomu, že jsme měli na lavičce jediného střídajícího, nebylo překvapivé. Předpokládám ale, že by důvěru dostal i v mnohem větší konkurenci.

Naše hra od začátku však byla nemastná neslaná, ani soupeř se nijak nepředváděl, takže jsme viděli pouze nakopávání míče od vápna k vápnu. Blevice byli ale přeci jenom o něco aktivnější a poměrně brzy se dostali do vedení. Donoval z pozice stopera vystartoval na míč, který netrefil ideálně a přihrávka za obranu, kde byli hned tři hráči soupeře a zapomenutý Mašek znamenala přečíslení, kterého hosté využili (10.min.). Gól soupeře povzbudil a na dlouhé minuty nás zatlačil do defenzívy, ze které jsme se hodně dlouho nedovedli vymanit. Dost jsme k tomu také přispívali my naší hrou. Nedařilo se vůbec nic a nikomu. Z tlaku naštěstí hosté vyprodukovali pouze nastřelené břevno a tyč. Teprve ke konci poločasu se nám povedlo pár kombinací, konečně něco vypadalo jako fotbal a mělo to smysl. Přitlačili jsme Blevice k jejich brance a vyprodukovali pár slibných situací. Jenže stačil jeden rychlý protiútok v samém závěru poločasu a bylo to 0:2.

Druhý poločas byl jeden velký zmar. Oboustranně. Ne, že bychom se nesnažili, ale naše snaha narážela na naši neschopnost založit jakoukoli akci. Nepočítal jsem, kolik bylo nepovedených přihrávek, ale odhaduji, že asi tak na tři zápasy. Za celý poločas jsme si tak nevytvořili jedinou šanci, pouhé dvě střely vypadali trošku nebezpečně a naopak jsme mohli ještě dvakrát inkasovat, Dlouhý zlikvidoval dva nájezdy jeden na jednoho. To je asi tak jediné, za co lze některého z našich hráčů pochválit.

Výsledek odpovídá průběhu zápasu a náš výkon byl ještě tragičtější než proti Neuměřicím. Za to, že jsme si neodnesli ještě větší příděl, vděčíme tomu, že soupeř byl téměř tak špatný jako my.