4. kolo TJ SOKOL KNOVÍZ – SK STEHELČEVES 1:3 (1:3)

15.09.2018

STŘELCI: 8. Provinský Karel - 5. Skořepa Stanislav, 22. Nešvera Tomáš, 36. Nešvera Tomáš
Před utkáním v Knovízi jsem vyhlásil podzimní prémii. O kolik gólů vyhrajeme, tolik set vložím do hráčské kasy. Moc jsem totiž chtěl, abychom zrovna v tomto utkání soupeři naložili.
A zápas začal podle mých představ. Náš stálý tlak vyvrcholil již v 5.min, když Skořepa předvedl velkolepou show. Svým sólem přes půl hřiště prokličkoval celým knovízským mančaftem a střelou k tyči otevřel skóre. Jenže za pár okamžiků jsme sami dostali soupeře do hry. Ztrátu míče na půlce musela hasit obrana faulem, na křížný pas z TK pozdě vyběhl Dlouhý a míč se po souboji s útočníkem odrazil na malé vápno ke dvojici neobsazených hráčů a bylo srovnáno. Oba góly měli jedno společné. Brankáři to schytali od svých spoluhráčů. Já bych to viděl trochu komplexněji (krásné slovo, co?). Kdyby v prvním případě někdo ukopl Standovi míč, resp. kdybychom zbytečně neztratili balón a jak nabíhající, tak skórující hráč byli řádně obsazeni, brankáři by nechybovali. Každopádně nás gól na čtvrthodinku rozhodil a Knovíz vyrovnala i hru. Naše kvalita, jak říkají šachisté síle figurek na šachovnici, se však postupně začala projevovat a díky Nešverovi jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve 22.min poslal Kracíka po křídle a naběhl si do vápna. Kracík je zkušený, nezjančil, počkal si a vrátil Nešverovi na nohu do vápna. Jedna klička a umístěná střela - 2:1. Ve 36.min, to již v našem trvalém tlaku nacentroval z půlky Skořepa na penaltu, Nešvera byl u míče rychleji než pozdě vyběhnuvší brankář, píchl si míč do volného prostoru a dával do prázdné.
O druhém poločase není prakticky co psát. Knovíz zoufale bránila, my zbytečně zbrkle útočili, často bez mezihry nakopávali dlouhé míče na útočníky, či se snažili o individuální průniky (po zkušenostech z prvního gólu si to již domácí pohlídali) a když už jsme se dostali k zakončení, ztroskotali jsme na brankáři, či spálili 100% šanci. Měl jsem dokonce pocit, že hráči, kamarádi dobří, šetří mou kapsu. U soupeře zaujala pouze jedna akce v 85.min. Obranu trochu překvapil rychlý protiútok, střela z úhlu podél vybíhajícího Dlouhého minula o půlmetr tyč.
A tak nakonec byli spokojeni všichni. My ze tří bodů z venku, domácí z toho, že nedostali příděl, který při naší lepší střelecké potenci byl reálný. A něco pro optimisty. Loni jsme měli po čtyřech kolech stejný bodový zisk jako letos.