4. kolo: Tuchlovice "B" - SK Stehelčeves 0:4

16.09.2012

Neveselo truchlivo (slovy klasika) jsou po třech kolech pouhopouhé dva bodíky a vidina utkání v loni okresních Tuchlovicích, a pak na hřiště lídra do Hostouně... A ještě zraněný Chrustek a Táborský v práci.

A tak si hodně ostrou premiéru v základní sestavě odbyl Dlouhý. A hned po první akci domácích mohlo být zle. Dlouhý rozehrál míč do strany na Poláčka a na něj se jako sršni sesypali hned tři běhaví ambiciózní mladíčci z Tuchlovic, obrali ho o míč a postupovali sami na překvapeného Dlouhého, který jen přihlížel. Běhaví ambiciózní mladíčci měli ještě jeden a asi nejdominantnější přívlastek - zbrklost. Sami před prázdnou brankou nedokázali skórovat. Jinak dlouhé minuty stereotyp. Po úvodním chaosu se naše obrana uklidnila, soustředěně sešikovaná odrážela nápory domácích i za cenu dlouhých odkopů kamkoli. A domácí? Stále do plných bez nápadu jak prolomit náš obranný val. A tak jsme spoléhajíc na brejky začali vystrkovat drápky. Ve 33. min. se utrhnul Petr D. a zakončoval vedle, podobně jako o minutu později Řezáč, který obral na půlce trochu laxního obránce. Domácí nedali na naše varování a o další minutu nevěnovali pozornost Pavlu D., který se rozhodl trochu se proběhnout a vysprintoval ze svého stoperského postu na dlouhý odkop až k velkému vápnu soupeře. Tam s poděkováním obral o míč brankáře a zakončoval do prázdné branky. Vedení trochu překvapivé, ale vzhledem k tomu, že si domácí prakticky nevytvořili za celý poločas (s výjimkou první minuty) žádnou šanci, tak vzhledem k našim dvěma předešlým akcím možná i spravedlivé.

Druhý šok pro domácí přišel ve 48. min. Petr D. nevěda co s míčem vystřelil snad ze 40m sice přímo na brankáře, ale ten si k překvapení všech srazil míč do sítě - 2:0. Obrázek hry se sice nezměnil, svižní domácí se střemhlav vrhali do útoku, naše obrana s velkým nasazením (s nasazením života, jak komentoval jeden tuchlovický divák) útoky odvracela a vysílala naše tykadla do brejků a do šancí - 49. min. Šubín zatáhl až k brankové čáře a naservíroval míč Havlátovi za malé vápno, jeho bomba zatřásla brankovou konstrukcí, 58. min. - dlouhý pas na Řezáče, ten se zasekávačkou zbavil obránce a počkal s centrem na z půlky dobíhajícího Petra D., další zasekávačka a přihrávka na Kellera. Jeho střelu brankář tentokrát bravurně zlikvidoval, 72. min. Pavel D. z TK z vlastní půlky přistrčil bráchovi k lajně, zatažení k brankové čáře a nepřesná přihrávka na volného Řezáče na penaltu, 73. min. další brejk Šubína přes půl hřiště s obráncem na zádech a šťouchnutí pod brankáře - 0:3, 76. min. - v brejku tentokrát Keller a po jeho sražení ve vápně Poláček z penalty nezaváhal - 0:4, 82. min. - Krejcar se ukázkově uvolnil na velkém vápně a přihrál před brankáře Řezáčovi, jemu se však v koncovce nedaří. A na závěr jediná šance domácích, která stojí za řeč - centr do malého vápna, kde byli v tu chvíli jenom naši, si Dlouhý srazil do branky. Šampáňo za vychytanou nulu nám zachránil výkopem z brankové čáry Pavel D.

Takže, překvapení kola, první naše vítězství po našem výborném výkonu, kdy všichni hráči odvedli své maximum a někdy i o kousek více. Podle výčtu šancí to vypadalo jednoznačně, ale nenechme se mýlit, při troše smůly to mohlo dopadnout obráceně. Chválím trenéra za dobře zvolenou taktiku a také rozhodčího. Za celý zápas neudělal větší chybu a přispěl k férovému průběhu zápasu.

Sestava: Dlouhý - Pavel Donoval - Kořínek M., Rejdík, Poláček - Petr Donoval, Šubín, Stehlík, Havlát - Řezáč, Keller

Střídání: 75. min. Krejcar za Petra Donovala