4. kolo: Unhošť - SK Stehelčeves 4:0

11.09.2010

V utkání 4. kola byli unhošťští jednoznačnými favority. Do sezóny vstoupili suverénně a jejich posílený tým je největším favoritem celé soutěže. Oproti tomu náš vstup do sezóny není zrovna přesvědčivý. Všichni si však pamatujeme na jaro, kdy jsme v Unhošti překvapivě bodovali.

I začátek utkání pro nás vyzněl optimisticky, domácí sice měli míč mnohem častěji v držení, naše obrana však soustředěně bránila a rychlými protiútoky jsme se udržovali obranu soupeře v pohotovosti. Solidní akci jsme měli v 11´, kdy Tuček založil akci po levé straně, kterou Petr D.onoval zakončoval střelou z úhlu.

Ovšem Unhošť má zkušený tým a prakticky první naše zaváhání potrestali. V 15´ po rohu neobsazený hráč hlavičkoval do prázdné branky - 1:0. Blízko skórování byli také v 19´ po závaru před naší brankou a ve 23´ po pro nás typické chybě, kdy místo naší akce jde soupeř po naší špatné rozehrávce do otevřené obrany (tentokrát to byl TK rozehraný na soupeřovy kopačky a brejk skončil střelou z velkého vápna těsně vedle).

Ve druhé polovině prvního dějství jsme domácím slušně sekundovali a byl k vidění celkem pohledný fotbal. A přišly i naše šance. V 36´zahrozil T. Kořínek po dobře kopnutém rohu, když nekompromisně vlétl do skrumáže a jen těsně minul míč a také sražená Tučkova střela ve 40´po centru Veselého stojí za zaznamenání. Domácí mohli zvýšit vedení v 39´. Jejich rychlý útočník prošel napříč celým vápnem a dobře vyběhnuvší Táborský míč vyrazil nohou.

Rozhodující pro celé utkání byla poslední minuta prvního poločasu. Nejprve opět po našem rohu dorážel Stehlík ve velmi nadějné pozici vedle a z protiútoku po chybě v naší rozehrávce se útočník zbavil kličkou i Táborského a zavěsil do prázdné branky.

Hned úvodní akci druhého poločasu zakončovali domácí střelou z 30 m do tyče, kterou Táborský podcenil. Zdramatizovat utkání jsme mohli v 53´po rychlém protiútoku Havláta, Tuček však mířil do náručí brankáře a když jsme v 68´ po další z neuvěřitelných chyb z dílny našich brankářů dostali třetí gól, bylo utkání definitivně rozhodnuto. Zkorigovat výsledek mohl ještě aktivní Tuček v 83´ který se kličkou zbavil obránce, ale na pořádnou střelu mu již nezbyla síla. Unhošť byla jednoznačně lepší, nadále si vytvářela šance a v závěrečných minutách ještě zvýšila na 4:0.

Sestava: Táborský - T. Kořínek - M. Kořínek, Keller, Rejdík - Tuček, Stehlík, Pavel Donoval, Havlát - Petr Donoval, Veselý

Střídání: 65´Ševčík (Havlát)