5.kolo SK Stehelčeves - Černuc

19.09.2015

Abecedně: Donoval, Frýdl, Furthner, Kóňa, Muller, Nešvera, Rejdík, Šubín, Tuček. To je seznam hráčů, kteří k dnešnímu utkání nemohli, či v některých případech nechtěli nastoupit. A na druhé straně silný soupeř, největší adept na postup, proti kterému se nám v posledních utkáních spíše dařilo. Na jaře jsme dokonce na půdě favorita překvapivě zvítězili, což hodně rozbouřilo diskuse na diskusních fórech. Jenže, zázraky se sice dějí, ale ne každý den.
A dnešní den nám rozhodně nepřálo. Vedoucí tým naší skupiny Černuc byla od začátku až do konce jednoznačně lepším týmem. První poločas byl ještě jakž takž vyrovnaný, i když měli minimálně pět tutovek a poločasový výsledek byl pro nás hodně lichotivý. Proměnili však jen jedinou hned v 10.min. Po špatné naší rozehrávce přišel rychlý protiútok do nezformované obrany a střelou podél brankáře šli hosté do vedení. Srovnat jsme mohli v 15.min., když polovysoký centr Stehlíka hlavičkoval Poláček z malého vápna nad. Pak přišly již zmiňované šance hostů, při kterých buď zaskvěl Dlouhý, či je zazdili poněkud zbrklí útočníci Černuce. Naši ještě srovnali ve 29.min. Brankář Černuce nesmyslně a zbytečně skolil Poláčka v rohu velkého vápna u brankové čáry. Penaltu s přehledem proměnil Řezáč a naše naděje stále žila. Jenže, na konci prvního poločasu se zranil náš nejlepší zadák Kořínek a do druhého poločasu již nenastoupil.

A vystřídal ho za skandování všech přítomných žáků a především žaček jediný dnešní náhradník jejich trenér Dejm. A ten na hřišti opravdu zaujal. Postavil se do útoku a jeho dvě akce jsou nezapomenutelné. Při první se presentoval po faulu na něj srdceryvným výkřikem, který byl slyšet až v Dřetovicích a při druhém, když se marně natahoval na míč letící kolem něj, rozhořčeně ho srazil rukou. Rozhodčí správně usoudil, že fotbal má především bavit a ani ho nepotrestal žlutou kartou. Jinak nám do smíchu moc nebylo. Hned ve 49.min. totiž střelu, která již směřovala do brány vytáhl bravurním zákrokem rukou Řezáč a vysloužil si tím samozřejmě ČK a penaltu, ze které šli hosté do vedení. A pak už to byla jen hra na kočku a na myš. A my byli tím nešťastným hlodavcem útrpně očekávajícím konec. Za celý druhý poločas jsme se dostali k černucké brance jen třikrát a o jejím ohrožení nebyla vůbec řeč. Za to na druhé straně bylo hodně horko a branky přibývali - 57., 65. a 70.min. Naštěstí hosté průběžně prostřídali, čímž trochu oslabili svou údernou sílu a další gól již nepadl. Konečný výsledek je pro nás ještě dost lichotivý a odsunul nás na nepříliš nelichotivé předposlední místo. A nemůže nám býti útěchou ani ten fakt, že čtyři prohry v řadě byly s týmy z první pětice průběžného pořadí.

Dlouhý - Keller - Kořínek, Řezáč, Ševčík - Krejcar, Stehlík, Poláček, Pázler - Raif, Panáček
45.min - Dejm za Kořínka