5. kolo: SK Stehelčeves - FC Slavoj Kladno 2:1

19.09.2009

V pátém kole jsme na svém hřišti přivítali Slavoj Kladno, který podobně jako loni na podzim zatím silně zaostává za předpoklady. Jenomže loni se chytil Slavoj právě na nás a celé jaro patřil mezi nejlepší.
Také začátek pro mě velice prestižního zápasu (opora Slavoje Vávra se mi cpe do rodiny) nezačal dobře. V 10.min. sice střílel Poláček z TK těsně vedle, ale v 17.min. jako již po několikáté rozehráli hosté standardku tak rychle, že jsme nestačili zareagovat a dlouhou přihrávku do vápna snadno dopravil do branky nedostatečně bráněný útočník - 0:1. A bylo by hůře, kdyby v 21.min. Chrustek včas nevyběhl. Po křižné přihrávce do vápna si již útočník chystal balón ke střele.
Po té jsme již převzali iniciativu my a hlavně šance Hořáka byly ložené. Ve 23.min. ho skvěle našel Poláček z TK, Hořák však hlavičkoval z 5metrů podél celé branky do autu a vzápětí nepřehodil brankáře po dlouhém sólu. Na zakončení ani tentokrát neměl dostatek klidu. Naštěstí máme ve svých řadách fofrníka Pavla D. Podobně jako před týdnem jeho bratr využil v 33.min. výkopu Chrustka a s míčem na noze byl rychlejší než celá obrana hostů! V zakončení zužitkoval své zkušenosti a v klidu přehodil vybíhajícího brankáře - 1:1. Také u druhého gólu byl ON. Akce v 38.min. začala autovým vhazováním Zemana. Ten si počkal, až si Pavel naběhne k brankové čáře (chvíli to trvalo, ještě rozdýchával předchozí sólo), a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Tučka, který bombou z první obrátil skóre - 2:1.
Mezitím jsme mohli inkasovat i my. Průnik "zeťáka" Vávry skončil střelou do boční sítě. Radost nám nepokazil ani v samotném závěru poločasu, kdy jeho sólo z úhlu výborně zlikvidoval Chrustek.
Dobře jsme začali i druhý poločas. Hodně aktivní Pavel D. prostrčil míč do vápna a Stehlík prodlužoval podél brankáře těsně vedle. To však bylo na dlouhé minuty z obou stran jediné, co stálo za řeč. Hosté se snažili útočit, naráželi však na naší snad až moc zataženou, ale soustředěnou obranu, se kterou si naštěstí nevěděli rady. My spoléhali pouze na rychlé brejky, ovšem hlavně Petr D. nedostával přihrávky, které by mohl zužitkovat.Přestože se hrálo téměř celý poločas na naší půlce, nevytvořili si hosté jedinou kloudnou šanci, naopak po půlhodině jsme měli dvě slibné šance my. To jsme již hráli aktivněji, než na začátku poločasu a důrazným napadáním hodně otevřené obrany se do šancí dostali nejprve Stehlík a posléze Petr D. Největší šanci jsme měli již v prodloužení. To se hodně vytažený brankář hostů srazil před vápnem v souboji o míč s Petrem D. a Moucha netrefil ze 40m. prázdnou branku.
Po nevýrazných výkonech ze začátku sezóny jsme konečně předvedli výkon, za který se rozhodně nemusíme stydět. Hodně pomohlo zařazení Havláta na kraj obrany, kde jsme měli v předchozích utkáních při zranění M. Kořínka nejslabší článek. Naopak bojovník Zeman se lépe uplatňuje v záloze. A z letního spánku se pomalu probouzí i další hráči.
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T.Kořínek, Havlát - Tuček, Pavel D., Stehlík, Zeman - Hořák, Petr D.
STŘÍDÁNÍ: 60.min Moucha za Tučka (nastupoval se zraněným kotníkem)
85.min Bombala za Zemana