5. kolo: SK Stehelčeves - SK Kamenné Žehrovice "B" 4:1

01.10.2011

Bez dvou klíčových hráčů Stehlíka a T.Kořínka (oba zraněni) jsme nastupovali s trochou obav proti béčku K. Žehrovic, které má ve svém kádru řadu zkušených starších hráčů, na které platí rychlostní typy, kterými oba absentéři bezesporu jsou.

Ani tentokrát však diváci naštěstí na první gól nečekali dlouho. V 9. min. oba útočníci předčili důrazem celou obranu hostů, TK prodloužil Hořák na Šubina a ten přehodil nedůrazně vyběhnuvšího brankáře - 1:0. O chvilku později mělo přijít uklidnění po Poláčkově rohu, který Hořák hlavičkoval do brankáře a odražený míč dlouho poskakoval ve skrumáži než ho hosté definitivně odvrátili do bezpečí. Ani několik dalších menších šancí a jednu velkou ve 30. min. (po spolupráci útočníků se Šubin protáhl mezi obránci a jeho střelu brankář reflexivně vyrazil k Tučkovi, ten postrčil na Hořáka a jeho střela lízala břevno) jsme nedokázali proměnit, celkem zbytečně jsme znervóznili a místo hraní se mezi sebou začali dohadovat. Toho využili hosté, především jejich kvalitní záloha začala přehrávat naší a jen díky spolehlivému výkonu obrany jsme do poločasu udrželi těsné vedení.

Do druhého poločasu jsme nastoupili klidněji a na našem výkonu se to projevilo hodně pozitivně. V 50. min. Šubinův průnik zastavili hosté jen za cenu penaltového faulu. Zatímco se určení exekutoři mezi sebou domlouvali, míče se zmocnil Poláček a nedal nikomu šanci, ba ani žehrovickému brankáři. Panenkovsky kopnutá penalta bohužel skončila nad. Svou chybu naštěstí napravil posléze. Výborně, kopnutým rohem posadil míč na hlavu Pavla D. - 2:0 (52. min). Také u dalšího gólu v 55. min byli tito aktéři. TK hlavou prodloužil Pavel D. na Šubina a ten hlavičkoval do prázdné branky - 3:0 a o utkání bylo rozhodnuto. Hodně rušná byla 65. min. Nejprve hostující brankář zlikvidoval brejk Hořáka a z rychlého protiútoku nastřelili žehrovičtí tyč. Kuriózní situace nastala v 68. min. Za likvidační faul na Hořáka (musel vystřídat) rozhodčí nechtěl trestat kartou známého provokatéra Kučeru, dokonale ho však vytrestal, když přehlédl po následném TK faul M. Kořínka právě na tohoto hráče, míč tak mohl doputovat k Řezáčovi a ten zvýšil na 4:0. V 72. min. zkorigovali hosté z penalty přísně nařízené za faul M. Kořínka na pronikajícího útočníka. Konečnou podobu výsledku jsme dali v 83. min. po nejhezčí akci zápasu - po individuální akci Tučka střílel Pavel D. do brankáře a vyraženou střelu dopravil pohodlně Hořák za záda bezmocného brankáře. Za zmínku ještě stojí dvě pěkné střely Rejdíka (dočkáme se jeho premiérového mistrovského gólu?) a akce střídajících útočníků - Zelenický téměř na brankové čáře nedosáhl na centr Dlouhého.

SESTAVA - Chrustek - Keller - Poláček, Rejdík, M. Kořínek - Tuček, Pavel D., Řezáč, Palov - Šubin, Hořák

STŘÍDÁNÍ - 46. min. - Nachtigal za Palova, 68. min. - Zelenický za Hořáka, 74. min. - Dlouhý za Šubina