5. kolo: SK Stehelčeves - SK Vinařice 3:4

18.09.2010

Poslední příčka, na které jsme se octli po 4. kole měl být budíčkem proti vloni o udržení dlouho bojujícím Vinařicím. Ti však, podobně jako Běleč, mají v letošní sezóně trochu jinou fazónu a jsou zatím velkým překvapením soutěže. Přesto jsme v utkání byli favorité my, protože i náš celek má na to hrát v horní polovině tabulky.

Utkání začalo oboustranně opatrně a trochu vzruchu přinesla pouze skákavá střela z dálky, kterou Chrustek zkrotil jen s problémy (7´). Do první velké šance jsme se dostali my po TK téměř od rohového praporku v 17´. T. Kořínek se opět předvedl jako vynikající hlavičkář avšak jeho střela mířila nad. A po velké šanci jsme tradičně z protiútoku inkasovali. Centr obloučkem přes brankáře hlavičkoval do prázdné brány nejmenší hráč soupeře. A než jsme se oklepali, prohrávali jsme z téměř totožné akce tentokrát po TK 0:2.

Nedá se říci, že by naši hráči nebojovali, naopak, snaha hrát byla patrná na všech, ale hra oproti vinařickým byla těžkopádná a křečovitá. Množství dopředu nakopnutých míčů se odráželo od obrany soupeře jako od zdi a v kombinaci nás brzdily zkažené přihrávky. Pokud se nám však podařilo zakombinovat, obrana hostů měla velké problémy. Ve 41´ nás vrátila do utkání "dřetovická" spolupráce. Roh Poláčka dorazil z malého vápna Trník - 1:2.

Do druhé půle jsme vtrhli s odhodláním porvat se o výsledek nejenom se soupeřem, ale především sami se sebou a první dvacetiminutovku nám to celkem vycházelo. V 55´ střela veselého z první šla vedle, a tak k vyrovnání nám pomohli hosté sami. Po trochu nesmyslném faulu v 62´ na Petra Donovala proměnil se štěstím PK Poláček - 2:2 a o tři minuty později jsme dokonce šli do vedení. A opět po spolupráci našich Dřetováků - po TK Poláčka napral Trník míč nekompromisně pod vinkl Detvianského.

Jenže z vedení jsme se radovali pouze 2´. Jako dobří hostitelé jsme vrátili také zbytečným faulem vinařickým penaltu. S bodem jsme se však spokojit nechtěi a nadále jsme se tlačili dopředu a něli i několik nadějných šancí. Ovšem v 75´ o utkání rozhodla střela z 25m, která podklouzla Chrustkovi pod tělěm.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Keller, Poláček - Trník, Tuček, Pavel Donoval, Stehlík - Veselý, Petr Donoval

Střídání: 75´ Ševčík (Keller)