5. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Hostouň "B" 1:1

22.09.2012

I přes překvapivý úspěch v minulém kole nebylo mezi námi moc lidí, kteří by věřili tomu, že bychom mohli uspět v utkáním s dosud plně bodujícím lídrem Hostouní "B", o jehož síle svědčí i to, že v minulém kole dokázali otočit skóre z 0:3 na 5:3. Na druhou stranu inkasovat doma tři branky není zrovna dobrá vizitka pro tým s postupovými ambicemi.

Oproti minulému kolu navíc musel trenér pozměnit v minulém kole tolik úspěšnou obrannou řadu. Při zranění Poláčka se na místo předstopera vrátil Řezáč a při neúčasti dalších hráčů se v útoku objevil Dlouhý. Bohužel nebyl již nikdo na střídání. Naši začali velice sympaticky bez bázně z favorita a mírný tlak přetavili na několik menších příležitostí. Postupně se začali prosazovat i hosté, ale v 10. min Pavel Donoval centroval na velké vápno, kde Stehlík hlavou sklepl na Kellera, který byl zezadu skolen nedovoleným způsobem. K nařízenému PK se hrdinně postavil Tuček, který si věřil natolik, že nerespektoval pokyn trenéra (na exekuci byl vybrán Pavel D.). A kopnul to fakt (nebo fuck?) blbě, téměř doprostřed branky, takže pro brankáře to byla lahůdka. Hostouň nás po přežité pohromě zatlačila k našemu vápnu a vypracovala si dvě slibné příležitosti. Obě zakončovali naštěstí z úhlu a díky včasným vyběhnutím Táborského jsme stále drželi bezgólový stav. Bohužel jen do 29. min. Z nenápadné akce se hosté dostali ke střele ve vápně, kterou Táborský stačil jen vyrazit k dobíhajícímu hráči, ten bokem k brance špičkou přes sebe otevřel skóre - 0:1. Vedení hosty jako by uspokojilo a až do konce poločasu se hrál téměř vyrovnaný zápas.

Pojistit vedení si mohli hosté hned svou první akcí ve druhém poločase. Spíš než střela, nákop směrem k hodně z branky stojícího Táborského skončil na břevně. Naši odpověděli po chvilce, na dlouhý centr za obranu však Petr Donoval jen těsně nedosáhl. Úspěšnější jsme byli až v 67. min. Dlouhé Řezáčovo (na místě předstopera se konečně našel a připomněl nám své skvělé chvíle na tomto postu v dorostu) vhazování prodloužil Stehlík před branku a překvapení hosté jen přihlíželi hlavičce Šubína - 1:1. Vyrovnání přišlo po marném dobývání naší perfektní obrany a hosty značně rozhodilo. Dál sice drželi míč na svých kopačkách, ale marné byly jejich snahy, naše obrana je prakticky nepustila do šance. Nebezpečná byla jenom střela z úhlu v 85. min, kterou Táborský vytáhl na roh. Konec utkání byl velice nervózní a kdyby chtěl pan rozhodčí Dvořák vylučovat, mohl. Nezvládnuté emoce Táborského po zbytečném faulu na něj si o vyloučení říkaly.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Kořínek M., Řezáč, Rejdík - Tuček, Šubín, Stehlík, Petr Donoval - Dlouhý, Keller