5. kolo: SK Stehelčeves - TJ Sokol Uhy

20.09.2014

Uhy by za normální situace byl soupeř, nad kterým prohrát, by byla ostuda. Jenže chybělo sedm lidí, kteří patří do základní sestavy a tak spíše převládal strach, aby naše prohra nebyla podobně vysoká, jako před týdnem ve Velvarech.

Zápas však začal poměrně vyrovnaně, naše obrana soupeře celkem bez problémů zvládala útočné snahy hostů, nejnebezpečnějšího hráče Hájka si osobně střežil Řezáč a svého o půl hlavy většího a 30kg těžšího protihráče za celý zápas k ničemu nepustil. To však platilo i na druhé straně hřiště, kde sice statečně, byť bez efektu bojoval opuštěný Petr D. První víceméně náhodná střela na branku přišla až v 10. min. a skončila v naší síti. Na pomalou střelu po zemi Dlouhý zareagoval až na poslední chvíli a již jí jen postrčil k tyči - 0:1. Nadále se pak hrálo v uctivé vzdálenosti od obou branek a trochu vzruch přinesla až 27. min. Na křížnou přihrávku přes rozhozenou obranu si z druhé vlny naběhl záložník a jeho střelu Dlouhý nohama vyrazil a z protiútoku chyběl Petrovi D krůček k tomu, aby dorážel dalekonosný centr do prázdné branky. Hodně nám zatrnulo ve 31. min., kdy se odkop z nouze dokutálel našim vápnem na tyč a Dlouhý jen "kontroloval". A tak první opravdová šance utkání a možná i první trochu fotbalová záležitost přišla až ve 35. min. Dlouhý křížný pas zatáhl Poláček po lajně a nádherně přihrál na osamoceného Petra D na malé vápno. Ten však míč nezkrotil a branku přestřelil.

Velice špatně pro nás začal druhý poločas. Na přetažený roh nasprintoval zezadu hráč hostů a hlavou zvýšil vedení na 0:2. A zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Jenže po chvíli opět dlouhý křížný centr našel Petra D, ten přesprintoval obranu a již hodně z úhlu protlačil střelu podél brankáře - 1:2. Snížení hodně povzbudilo naše borce, začali jsme se víc tlačit před soupeřovu branku a přišly i šance při kterých zakončoval Pavel D. V 58. min.šla jeho ostrá hlavička po Poláčkově rohu těsně nad, v 67. min. tentokrát po Řezáčově rohu se na malém vápně otočil s míčem, počkal si na vhodnější okamžik a vystřelil vedle, do stejného místa jako o minutu později při střele ze 20m. Jediná šance hostů přišla v 62. min. Při snaze odvrátit míč si zvrknul kotník Keller, k míči se dostal útočník a jeho střela orazítkovala břevno naší branky. Závěrečný náš tlak byl spíš zoufalý než účinný a tak bohužel došlo na můj tip a po 5. kole se třemi body figurujeme na krásné 13. příčce. Škoda tohoto utkání, protože i ve dnešní sestavě jsme nebyli horším týmem, rozhodl šťastný gól hostů v prvním poločase a naše neproměněné šance v poločase druhém. Toto utkání však neprohráli hráči na hřišti, leč ti co tam nebyli.

Sestava: Dlouhý - Keller - Kořínek, Stehlík, Řezáč - Krejcar, Pavel Donoval, Ševčík, Poláček - Müller, Petr Donoval

Střídání: 74. min. Raif za Müllera