6. kolo: SK Slavoj Pozdeň - SK Stehelčeves

27.09.2014

Po minulém utkání jsem se vytahoval, jak dobře jsem tipoval počet získaných bodů po 5. kole. Cestou k dalšímu utkání do Pozdně, jsem se svěřil svým spolucestujícím s dalším mým tipem do konce sezony - body ztratíme již jen ve Vraném. A byl jsem o tom skálopevně přesvědčen. Do Pozdně jsme jeli v silné sestavě, oproti minulému utkání posilněni o čtyři rybáře a odmítal jsem skepsi mého spolujezdce Michala K., že to možná bude na škodu, protože si budeme myslet, že to přijde samo.

A bohužel vývoj utkání dal Michalovi plně za pravdu. I přes první naší velkou šanci (v 6. min. Stehlík prostrčil míč za obranu na Šubína a při jeho střele se blýskl skvělým zákrokem domácí brankář) jsme po celý zápas tahali za kratší konec. Domácí měli jednu silnou zbraň, jejich krajní obránce se s chutí zapojoval do útočení a nejednou nás díky tomu přečíslili před naším vápnem. Naopak my jsme byli pomalejší a nedůrazní v soubojích, hráli jsme ustrašeně, bez nápadu a bez chuti. Náš nedůraz jsme demonstrativně předvedli hned 3x v první dvacetiminutovce. Nejprve se v 7. min. objevili čtyři domácí hráči nikým nestráženi v bezprostřední vzdálenosti naší branky, první střelu ještě Dlouhý vyrazil před sebe, ale proti dorážce volného hráče byl již bezmocný - 1:0. Ve 14. min. po centru ze strany hlavičkoval na penaltě opět neobsazený hráč domácích - 2:0. a v 18. min. se zase domácí nezadržitelně valili středem a naší obranou projeli jak nůž máslem. Střílejícího hráče sice na poslední chvíli atakoval Krejcar, jenže i nepovedená střela na Dlouhého stačila. Místo aby jí chytil rukama, snažil se míč vykopnout a míč mu přeskočil přes nohu - 3:0. My jsme se dopředu dostávali velmi sporadicky a do šance jsme se nedostali vůbec. Přesto jsme dokázali s notnou dávkou štěstí snížit. Nešverův centr před branku si srazil domácí stoper do vlastní sítě - 3:1.

Ve druhé půli se hra vyrovnala především díky našemu většímu nasazení a většímu důrazu naší obrany. Začali jsme se víc tlačit dopředu a v 63. min se po průniku Šubína mohla kopat penalta. Jenže když celé utkání s rozhodčím diskutujete, všemožně mu spíláte a svádíte na něj svojí neschopnost, nemůžete se divit, že vám ve spornějších situacích něco nepřipískne. Gól jsme měli dát ze hry o chvíli později, po pěkné kombinaci Řezáče a Tučka šel Šubín sám na brankáře, jenže v rozhodující chvíli si "dal špeka" a na dlouhou nohu už brankáře neprostřelil. Náš osud definitivně zpečetila 75. min. Na technickou střelu po TK ze 20m a z velkého úhlu si Dlouhý jen sáhl - 4:1. Sice jsme téměř v zápětí po sérii sražených střel ještě zkorigovali výsledek na konečných 4:2 Nešverovou bombou, ale na zvrat už síly nebyly.

Sestava: Dlouhý - Pavel Donoval - Kořínek, Stehlík, Poláček - Krejcar, Rejdík, Tuček, Nešvera - Šubín, Řezáč

Střídání: 65. min. Petr Donoval za Krejcara, který nechal na hřišti vše. Měl hodně těžký úkol ve strážení rychlého krajního záložníka domácích, kterého ještě podporoval hodně ofenzivně naladěný obránce, taktéž hodně rychlý.