6. kolo: SK Slovan Dubí - SK Stehelčeves 2:5

01.10.2011

Po nepochopitelném kolapsu v Kačicích nás čekal duel s jedním s aspirantů na postup, který byl pro některé aktéry hodně prestižní. Připomeňme si, že Tuček a Řezáč v Dubí mají bydliště a kontroverzní Chrustek k nám přišel právě z Dubí a někteří dubští fanoušci zlomyslně sledují, zda se nám podaří ukočírovat jeho nezkrotnou povahu. Na druhé straně největší hvězdou domácích je náš odchovanec Ondra Strachota.

Od začátku utkání však na nás žádné kačické trauma vidět nebylo, naopak náš projev byl velice sebevědomý a převyšovali jsme domácí snad ve všech směrech a postupně jsme si vypracovali několik slibných šancí (Tuček, Hořák, Keller) a záhy i výrazné vedení ( 7.min. - na přetažený TK Pavla D. vyskočil nejvýše (kdo jiný) než T.Kořínek - 0:1, 12.min. - Poláčkův roh ideálně trefil ze vzduchu Keller - 0:2, 16.min. - průnik Stehlíka sice brankou neskončil, ale za zmínku určitě stojí, 18.min. - Tuček TK z 25m zakroutil míč pod šibenici - 0:3). Na naši hru nemohli domácí dlouho najít žádnou protihru, soustředili se pouze na bránění a k naší brance se dostávali jen sporadicky po nakopnutých míčích. A tak jsme sousedsky vypomohli sami. Ve 23.min. jsme jeden z průniků zastavili pouze faulem v docela nebezpečné vzdálenosti. Příznačné pro ofenzivní snahy soupeře bylo to, že ve vápně se mezi našimi ztráceli jen dva útočníci, kteří na centr vůbec nereagovali na rozdíl od T.Kořínka, který srazil míč do vlastní branky - 1:3. Vlastní gól nás poněkud přibrzdil v rozletu, dovolili jsme soupeři i několik náznaků šance, ale po čtvrthodince jsme zase převzali otěže my a ve 36.min. opět po Poláčkově rohu dvě střely brankář ještě vyrazil, ale na Tučkovu dorážku byl již krátký - 1:4.

Ve druhém poločasu se po úvodních šancích na obou stranách začal obraz hry měnit ve prospěch soupeřů. Ti začali lépe kombinovat pod taktovkou Strachoty, který ač krajní obránce hrál hodně dopředu. Jejich útočné snahy končily na dobře hrající obraně, kterou se jim povedlo přelstít pouze v 61.min. - 2:4. Obdržený gól probral trochu naše hráče k životu, ovšem místo aby eliminovali tlak podržením míče, nakopávali je na útočníky, kteří většinou osamoceni se proti přesile nemohli prosadit. Přesto tato taktika vedla k úspěchu. Po jednom dlouhém míči si dávali stoper s brankářem tak dlouho přednost, až o míč přišli a Tuček do prázdné branky završil hattrick. Tak šťastného fotbalistu jsem již dlouho neviděl. Opět třígólový náskok naše uklidnil, v klidu jsme se soustředili na obranu a v pohodě bránili již trochu křečovitou snahu dubských, kteří ve snaze ještě něco s utkáním udělat moc nemysleli na zadní vrátka. A tak gólové šance jsme měli my. Velké štěstí stálo při domácích po Šubinových brejcích v poslední čtvrthodině, ale skóre se již neměnilo.

Sestava: Chrustek - Pavel D. - Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek - Tuček, Stehlík, Keller, Rejdík - Šubin, Hořák

Střídání: 30.min. za zraněného T.Kořínka Řezáč, 46.min. za Kellera Nachtigal, 62.min.za Rejdíka Palov