6. kolo: SK Stehelčeves - SK Vinařice 3:2

29.09.2012

Ve Vinařicích nás prý nemají rádi. A ukázalo se to i v předposledním kole minulého ročníku, kdy naše ztráta by vrátila do hry o postup Lidice a Vinařice našlapaly svou rezervu hráči z Áčka co to šlo, aby nám cestu do lll. třídy ještě zkomplikovaly. Po našem vítězství si musel rozhodčí zjednat policejní doprovod, jinak by asi se zdravou kůží z Vinařic neodešel.

Do utkání jsme vstoupili velice sebevědomě. Sice jsme se podobně jako v minulých utkáních netlačili dopředu, spíše jsme vyčkávali na vlastní polovině, přesto jsme hned v první minutě mohli jít do vedení. Po rohovém kopu se k odkopnutému míči dostal Havlát a ranou z 30m trefil tyč. Druhá střela z podobné vzdálenosti byla o ještě povedenější. To Pavel Donoval zakroutil TK přes zeď k tyči, u které byl hostující brankář Ondra Detvianský pozdě - 1:0. Hosté prověřili Chrustka ve 12. min. Střelu hlavou z malého vápna po rohu reflexivně vytáhl nad břevno. Přestože měli hosté míč častěji na svých kopačkách, gólové příležitosti byly spíš na jejich branku. V ní svou chybičku při prvním gólu několikrát napravil Detvianský a byla to především jeho zásluha, že byli vinařičtí stále ve hře. Postupně zlikvidoval střelu Petra D. z bezprostřední vzdálenosti z dlouhého autu Řezáče (18. min.), Šubína po průniku Stehlíka (31. min.) a sólo Řezáče ve 42. min. (střelu po zemi reflexivně vykopl). Mezi naše příležitosti se vklínila i jedna Vinařická. V 31. min. po Havlátově hrubce se vyznamenal Chrustek při sólovém nájezdu.

Podobně jako první půli, také druhou jsme začali gólovou šancí. Stehlíkův centr však musel hrát Petr D. z první a obtížný míč netrefil podle svých (a také našich) představ. Jenže hosté byli o poznání aktivnější a svou převahu dovedli až k šancím. V 57. min. pohromě ještě zabránil Pavel D., když střelu z malého vápna nadzvedl nad branku, v 59. min. po rychlém protiútoku si už střela volného hráče z 10m do sítě cestu našla 1:1. Po obdržené brance naši hráči pochopili, že pouze s pasivní obranou si nevystačíme, zrychlili hru dopředu a v tom je naše síla. Aktivní obrana s rychlým přechodem do protiútoku. Ke znovuzískání vedení nám stačili 4 min. Přetažený TK Poláčka nadvakrát a ještě od tyče dopravil do branky Řezáč - 2:1. V 68. min. si gólovou asistenci připsal Chrustek. Jeho dlouhý výkop od branky zpracoval Petr D. a pěknou střelou z 20m trefil odkrytou část branky. Situaci mu hodně ulehčil zvědavý Detvianský, který daleko od své svatyně přihlížel dění před naší brankou a nestihl se včas vrátit. Dvougólový náskok a blížící se konec zápasu nám velel soustředit se již jen na obranu a zbytečně neotvírat okénka v defenzívě. Úporná obrana a výborný Chrustek drželi tento náskok až do poslední minuty, ve které hosté přeci jenom zkorigovali na konečných 3:2.

Zajímavý a bojovný zápas a výborný výkon celého mužstva, především zadní řady. A hlavně 3 body. Maximální spokojenost.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Havlát, Šubín, Stehlík, Petr Donoval - Keller, Řezáč

Střídání: 56. min. Tuček za Kellera

77. min. Palov za Havláta