6.kolo SK Stehelčeves – TJ Sparta Dřetovice 1:3 (1:1)

28.09.2019

STŘELCI: 44. Pázler Eduard - 22. Čechovský Jakub, 50. Shon Daniel, 89. Jasz Alexander

Podobně jako loni mělo derby s Dřetovicemi velkého favorita. Tentokrát to však byli naši sousedé, kteří před sezónou hodně posílili a netají se se svými ambicemi na postup. Náš tým s početnou marodkou - nově přibyl Frýdl, který má problémy s plotýnkami a vypadá to, že ani on již letos do hry nezasáhne - měl těžký úkol. Absenci pro tento zápas také hlásili z pracovních důvodů i Panáček a Krejčí.

A favorit již od prvních minut o sobě dával vědět. První pětiminutovku jsme vůbec nevěděli, kde nám hlava stojí, hned při prvním útoku chytil jistý gól Dlouhý a další dvě tři šance zahodili hosté sami. Postupně jsme přeci jen hru vyrovnali, do zakončení jsme se však nedostali. V 17.min. mohli jít Dřetovice do vedení. Čechovský ve vápně šikovně přeběhl před Kořínka a ten mu nechtěně brnknul o patu. K penaltě se postavil Shon a kopnul jí hodně špatně. S polovysokou střelou si Dlouhý s přehledem poradil. Nad jeho síly však byla hlavička Čechovského. Po přetaženém rohu si urostlý útočník udělal prostor a obloučkem otevřel skóre. Až ke konci poločasu jsme hosty trochu zatlačili a po překvapivě rychle rozehraném autu se míč odrazil k neobsazenému Pázlerovi a střelou podél brankáře od tyče vyrovnal.

Naše radost však neměla dlouhé trvání. Hosté hned zkraje druhé půle ovládli hru a v 50.min. skvělou přihrávkou do strany poslal do náběhu Havlát Shona a ten krásnou střelou ke vzdálenější tyči je opět poslal do vedení. Asi nejpohlednější akce zápasu. Jen díky výbornému Dlouhému a nešikovnosti dřetovických při zakončení jsme však stále byli ve hře a měli i dvě velké šance. První měl Procházka, který dostal pas za obranu, z šance byl, jak sám po zápase řekl trochu překvapený - čekal zvednutý praporek - a střelu podél vybíhajícího brankáře poslal tak metr vedle vzdálenější tyče. Dřetovický brankář neměl v zápase moc šancí ukázat, co v něm je, předvedl však jeden výborný a pro vývoj utkání důležitý zákrok v 64.min. Cába centrem z boku posadil míč na hlavu Stehlíkovi a já už zvedal ruce. Jenže brankář rychlostí blesku míč k tyči vyboxoval na roh. To však bylo z naší strany vše. Postupně, jak nám ubývali síly, jsme se soustřeďovali jen na bránění, dopředu jsme míče jen nakopávali a bylo jasné, že zápas je rozhodnutý. Třetí gól v samém závěru (po centru Shona měl Jasz na malém vápně čas si míč zpracovat na prsa a v klidu umístit míč k tyči) již jen potvrdil dominanci Dřetovic.

Určitě zasloužená výhra hostů, z naší strany nelze vyčíst hráčům, že by zápas odflákli, naopak, byl to konečně bojovný výkon, který kdybychom předvedli v minulých utkáních, nekrčili bychom se u dna. Soupeř nás přehrál hlavně fyzicky, ale i po technické stránce se na nich projevuje jejich trénovanost. Nám k ní nepomohli ani ony dva tréninky, které jsme na podzim měli.