6. kolo: Sparta Dřetovice - SK Stehelčeves 1:1

25.09.2010

A máme tady derby. A dokonce derby, ve kterém šlo oběma celkům o hodně. O Černého Petra poslední příčky, kterého jsme určitě chtěli Dřetovicím přenechat, o napravení reputace a posílení sebevědomí, která oba mančafty někde o prázdninách zapomněly.

Úvod utkání se vyvíjel pro naše barvy velice příznivě. Hráli jsme s nasazením, zpřesnili jsme kombinaci a v 10´jsme šli po zásluze do vedení. Rychlou akcí Donovalů jsme rozebrali domácí obranu a Tuček na malém vápně se zakončením neměl problém. Soupeř se osmělil až po čtvrthodině hry. TK ze 20m mířil Chrustkovi rovnou do náruče. Hra se postupně vyrovnávala a obě mužstva měli několik menších příležitostí ke skórování. Hodně blízko ke svému prvnímu gólu v nové sezóně měl kdysi výborný střelec Petr Donoval, hezký centr Veselého však poslal vedle.

Chléb se lámal ve 24´. Střela Pavla Donovala trefila ruku bránícího hráče a výborný rozhodčí Tomšů nezaváhal ani na vteřinu a ukázal na značku pokutového kopu. Hodně si po vstřeleném gólu věřil Tuček, zmocnil se míče a nepustil k exekuci tradiční trochu váhající střelce. Jeho střela však trefila pouze břevno dřetovické svatyně.

Neproměněná penalta změnila obraz hry. Domácí hodně ožili a až do konce poločasu byli lepším týmem. V 35´ dokonce dopravili míč za Chrustkova záda, střílející hráč byl však snad ve dvoumetrovém ofsajdu. Domácí pomezní p. Sláma bez začervenání ukazoval na střed, hlavní naštěstí vše viděl a branku neuznal.

Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe, byli jsme rychlejší, tvořivější a naše hra vypadala celkem fotbalově. Dřetovice spoléhaly hlavně na dlouhého Haugeho, na kterého nakopávali většinu míčů. Toho však naše obrana dobře střežila a moc ho do hry nepustila. Paradoxně však skórovali oni. Snad jediná jejich příležitost v druhém poločase přišla již ve 49´. TK z 25m se sklouzl po mokrém trávníku a zapadl přesně k tyči - 1:1.

Zbytek utkání se odehrával především na půlce soupeře, bohužel veškeré naše kombinace končily před pokutovým územím a branku domácích jsme prakticky neohrozili. Vyjímkou byla 78´. To se do zakončení dostal hodně se snažící Tuček. Jeho snahu obstřelit brankáře však Tintěra skvěle zlikvidoval.

Ani po šesti kolech jsme se tak nedočkali vítězství, i když tentokrát by nám výhra slušela, protože jsme byli většinu utkání lepším týmem. K zamyšlení je, že ve čtyřech utkáních jsme vedli, jednou dokonce o dva góly, nejsme však schopni vítězství dotáhnout až do konce.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Stehlík, Tuček, Pavel Donoval, Trník - Petr Donoval, Veselý