6. kolo TJ SOKOL TUŘANY – SK STEHELČEVES 3:2 (1:0)

29.09.2018

STŘELCI: Plachý Patrik, Pejšek Miroslav, Plachý Patrik - Hafenrichter Pavel, Kopřiva Karel
Ke zraněným hráčům z minulého utkání Dlouhému a Poláčkovi a omluveným Tučkovi , Kopolovičovi a T.Kořínkovi se přidal nemocný Donoval a na horkou půdu jednoho z favoritů do Tuřan se jede v jedenácti. I tak sestava nevypadala nijak tragicky poprvé v sezóně se objevil snad už doléčený M.Kořínek a byl na hřišti hodně znát a i jsem trochu věřil v úspěch.
Utkání bylo z počátku opatrně, čtvrthodinu jsme se rozkoukávali a pak začal náš velký čtvrthodinový koncert. Ten měl ovšem jednu velkou vadu. Neladilo nám to v koncovce. Postupně spálili své šance Skořepa při samostatném nájezdu na brankáře, Kopřiva, který na malém vápně netrefil padající balón a také nikdo nedorazil míč ze skrumáže přes ležícího brankáře. A tak náš tlak vyšuměl do prázdna, hra se vyrovnala a ve 35.min. jsme nabídli domácím tutovku. Po nedorozumění mezi Krejcarem a v brance zaskakujícím Nešverou se do odkryté branky netrefil domácí útočník na malém vápně. Druhou svoji příležitost ve 40.min. již domácí využili. Skořepa ztratil na půlce míč a nevrátil se zpět se svým záložníkem. Kvalitním centrem na velké vápno vybídl k souboji Nešveru s Plachým, náš brankář v něm byl méně úspěšný a hlava domácího útočníka otevřela skóre. Srovnat mohl ještě před přestávkou Kopřiva střelou z velkého vápna.
Také po přestávce jsme pokračovali v sérii neproměněných šancí. Do třetice Kopřiva (nedosáhl na míč odvážnou rybičkou po autovém vhazování) a premiérově Stehlík (hlavičku po TK Skořepy vyboxoval brankář do bezpečí). Utkání bylo čím dál tím víc nervózní, tuřanští, známí agresivní a možná až záludnou hrou svoji pověst potvrzovali, rozhodčí Hudera se věnoval víc diskuzím s naším trenérem, což ještě více rozjitřovalo naše hráče a výsledkem toho byly dva góly v naší síti. Po autovém vhazování rozebrali domácí naší nezkoncentrovanou obranu (skóroval Pejšek) a po obráceném faulu, zatímco naši hráči se divili, neobsadili hráče na malém vápně. Jeho nepovedenou střelu stejně uklidil Plachý. Protože hned po obdrženém gólu na 2:0 jsme snížili (Hafenrichter zakončil svůj průnik střelou do tyče a do branky se dostal odrazem snad o domácího hráče), byli jsme stále ve hře. V závěru utkání po faulu na Hafenrichtera snížil z penalty Kopřiva.
Jak už jsem naznačil, utkání bylo hodně nervózní a ani tři rozhodčí ho nedovedli ukočírovat. I v Tuřanech se nechá vyhrát, ale k tomu je potřeba proměňovat šance, kterých jsme měli více, a hlavně je potřeba udržet nervy na uzdě, což e některým z nás zcela zjevně nepodařilo.
Rozhodčí Hudera nečaroval jenom na hřišti, ale i v zápisu, kde časy, ale ani pořadí či střelci vstřelených gólů neodpovídají skutečnosti.