6.kolo Zvoleněves - SK Stehlčeves

26.09.2015

Po dvoukolovém výpadku se vrátili čtyři rybáři, oproti minulému kolu přibyl do sestavy i Kóňa a především se uzdravil Frýdl, který se zranil při posledním jarním utkání právě na hřišti našeho dnešního soupeře ve Zvoleněvsi. Naopak ze sestavy vypadli předstoper Řezáč a oba zranění beci Kořínek a Ševčík. A podle toho také utkání vypadalo. Naše posílená ofenzíva a naopak oslabená obrana.

Začátek utkání zastihl naší nově poskládanou obranu v absolutním útlumu a již ve 13.min. jsme prohrávali 2:0. A to domácí ještě nastřelili tyč (2.min.). a v 8.min. Dlouhý vyrazil nohou střelu z malého vápna, když nejlepší hráč soupeře Filip Kryl ukličkoval hned tři naše hráče. I následný roh se nám podařilo odvrátit, bohužel po zbytečné ztrátě míče následovala Krylova střela ze 20m, která zaplavala před Dlouhým - 1:0. Druhý jeho gól přišel po rychlém sólu od vápna, naši hráči ho marně stíhali. Ani proti této střele z 10m měl náš brankář šanci. My jsme do té doby předvedli tragický výkon bez nápadu a bez přihrávky. Za to, že jsme prohrávali pouze dvoubrankovým rozdílem, jsme vděčili skvěle hrajícímu Frýdlovi, který několikrát zasáhl v poslední chvíli. Teprve po dvaceti minutách jsme srovnali hru a vytvořili jsme si i několik nadějných situací před soupeřovou brankou. Nejnadějnější byla ostrá střela Nešvery z TK ve 34.min. z 25m, kterou brankář jen vyrazil před sebe. Nikdo z našich však nedobíhal. Další TK z velkého úhlu ve 37.min. hodně nebezpečně zakroutil Poláček k tyči a vyraženou střelu dorazil do branky hodně důrazný Nešvera - 2:1. Naši hráči cítili, že soupeř je k poražení a jako politi živou vodou zatlačili domácí na jejich polovinu a vyrovnání viselo na vlásku. Jenže z našeho největšího tlaku přišel třetí zvoleněvský gól. Spíš než snaha o založení protiútoku šlo o osvobozující odkop, který naše obrana pouštěla Dlouhému. Jeho nepochopení situace a zaváhání při výběho a také důrazu našeho kata Kryla, který šťouchl míč podél něj - 3:1.

Ani laciný gól nás nesrazil do kolen a nadále jsme zle zatápěli Zvoleněvsi i na začátku druhé půle. Průnik Stehlíka ve 46.min. skončil jeho sraženou střelou z úhlu do boční sítě a po rohovém kopu jsme se díky Nešverovi přiblížili na dostřel - 3:2. Jenže téměř z protiútoku prošel středem hřiště přes několik hráčů, kdo jiný než Kryl až před brankáře a rozdíl byl opět dvougólový - 4:2. Ovšem i my máme borce, který dovede zamotat hlavu obraně. Po kombinaci Tučka a Šubína v 66.min. se míče zmocnil Nešvera, přešel přes dva hráče a na zlatém podnose předložil míč Panáčkovi před prázdnou branku - 4:3 a stále jsme žili. Jenže ne dlouho. V 70.min. se totiž nechal naprosto zbytečně vyloučit Šubín. Neunesl odmávaný aut a jeho slovní atak vůči rozhodčímu mu vynesl ŽK. Asi chtěl rozhodčímu naznačit oprávněnost tohoto trestu zatleskáním. Sudí to však pochopil jinak než jako pochvalu za své rozhodnutí a nic než druhá ŽK nemohla následovat. Výši trestu za ČK si potrestaný znásobil svalnatými výhrůžkami při odchodu ze hřiště. V ten okamžik již bylo jasné, že i popáté v řadě odejdeme ze hřiště bez bodu. Přestože i v deseti jsme hráli dobře a snažili se ještě o zvrat, další rychlý protiútok v 79.min. do otevřené obrany však definitivně rozhodl o utkání. Závěrečná nesmyslně odpískaná penalta hodně slabým rozhodčím Wolfem za údajný faul Frýdla byla již jen hořkou mandlí na našem dortíku.

Dlouhý-Frýdl-Krejcar, Rejdík, Poláček - Nešvera, Tuček, Stehlík, Kóňa - Šubín, Panáček

60.min. Pázler za Krejcara

72.min Raif za Kóňu